Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
За його словами, це дозволить народу відкликати назад народних депутатів, яких він обрав.
Це абсолютно нормальна практика, яка існує в багатьох країнах світу.
Стефанчук додав, що має бути більше підстав для позбавлення депутатів повноважень. Наприклад, їх мають покарати за прогули та кнопкодавство. Нині Конституція передбачає лише сім таких приводів, але, за словами спікера, цей документ писали у мирний час, а нині в Україні триває повномасштабна війна.
Крім того, він зазначив, що нині у Раді обговорюють імперативний мандат, за допомогою якого можна буде впливати на нардепів, якщо вони вестимуть таємну політику.
Це питання дискусії, тому що, з одного боку, не хочеться перетворити це на акціонерне товариство, де просто може сидіти людина з 40% голосів і пригнічувати депутатську ініціативу. З іншого боку, партійне структурування суспільства також є дуже важливим для майбутніх процесів.
Скандали за участі народних депутатів
Раніше повідомляли, що 17 липня депутатку Верховної Ради Мар’яну Безуглу внесли в базу “Миротворець”. Як вказано в профайлі, Безугла внесена до бази за усвідомлені публічні дії, спрямовані на дискредитацію органів державної влади України, дискредитацію, деморалізацію та перешкоджання діяльності ЗСУ, розкол громадянського суспільства, розповсюдження інформації, що містить державну таємницю та використовується Росією в інформаційній війні проти України.
Народна депутатка постійно відзначається гучними та скандальними заявами, які знаходять широкий резонанс у суспільстві, а також у політичній верхівці країни.
Зазначимо, Безугла пройшла до Верховної Ради по мажоритарному округу. А отже, при виході з фракції, мандат депутата вона не втрачає. Та стає позафракційним депутатом.
Схожа ситуація була з нардепом від “Слуги” Миколою Тищенком, який після виключення зі складу фракції, зберіг свій депутатський мандат, навіть попри численні резонансні скандали, фігурантами яких він був.
Нагадаємо, що Микола Тищенко опинився у центрі скандалу через відео, на якому двоє людей у камуфляжі із супроводу нардепа просто посеред вулиці затримують чоловіка у цивільному. Тищенко заявляв, що конфлікт у Дніпрі виник “під час проведення обшуків шахрайських ботоферм”. Водночас в епіцентрі штовханини опинилася маленька дитина. Сам Микола Тищенко заперечував наявність дитини на відео, а також звинуватив ексвійськового у“провокуванні бійки”.
Такі дії нардепа обурили суспільство, окрім того, ексвійськовий надав заяву до правоохоронних органів щодо дій Миколи Тищенка. На ситуацію відреагував й голова Офісу президента Андрій Єрмак, який зазначив, що “поведінка нардепа є ганебною“. Пізніше відбулося судове засідання, де Микола Тищенко видав декілька “крилатих фраз” та отримав підозру за протиправне позбавлення волі, а суд відправив його під цілодобовий домашній арешт.