Без компенсації залишилось 22 дачника. В цьому році місто планує сімом надати грошову компенсацію, ще чотирьом буде добудовано садові будинки.
На місці, де зараз активно триває будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу, ще 10 років тому були приватні помешкання. Людей з них виселили, пообіцявши гроші та збудовані будинки в іншому місці. Однак на даний момент компенсацію все ще не отримало 22 сім’ї. Питання половини із них буде вирішено цього року, відповіли КМДА на запит “Сніданку з 1+1”.
«У процесі вирішення залишилося 22 справи садівників, з них у цьому році сімом планується надати грошову компенсацію, ще чотирьом буде добудовано садові будинки» — акцентували в КМДА.
В сюжеті стверджуються, що не всі мешканці Русанівських садів, які вже отримали компенсації, залишились задоволеними. Люди, мали отримати нові помешкання ще у 2012 році, але й досі не можуть оформити права на землю.
Загалом з Русанівських садів виселили більше 300 родин — більшість із них погодилися на грошові компенсації та квартири, а 80 сімей — на земельні ділянки в районі Биківні. Саме у них зараз найбільше проблем: люди кажуть, що їхні старі будинки давно знесли, а повних прав на нові вони досі не мають. За обіцянками, нові помешкання мали бути готові ще у 2012 році, але цих дат у договорах не прописали. Загалом з обіцяного людям зробили лише половину, скаржиться дачник Русанівських садів в сюжеті.
«По договору як мало бути: місто мало побудувати будинок під ключ і тільки після того відселити з Русанівських садів. А по факту там будинок зруйнований, ділянка уже під мостом, а тут — нічого немає» — розповів Олександр Лазар, голова дачного кооперативу.
Інші переселенці розповідають, що будувати нові помешкання на Биківні мав «Автодор»; однак якість роботи будівельників була настільки низькою, що від їхніх «послуг» відмовилися. Люди почали будувати житло самі, але тепер не можуть оформити права на земельну ділянку, щоб заїхати у нові будинки.
Через такі проблеми більше десятка відселених на Биківню сімей свої ділянки тут вже продали; ще кілька родин пішли в суд, а одна з власниць дач досі відмовляється віддавати свою землю — її будинок стоїть просто під опорами мосту, над якими невдовзі прокладуть дорогу.
Усім іншим мешканцям дач на Русанівських садах юристи радять прописувати конкретні строки у договорах, які вони укладатимуть з містом. Все, що залишається, тим, хто вже постраждав — нагадувати про себе через акції протесту. Люди періодично блокують Центральну Садову вулицю на Русанівських Садах, якою техніка привозить будматеріали на міст, через це строки будівництва вже зриваються.
Фото: скріншоти
Уночі 25 квітня російські окупанти атакували безпілотниками Дніпропетровську область, в результаті чого спалахнули пожежі у…
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що європейські союзники США єдині в тому, що вважають…
Президент Володимир Зеленський після доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського заявив, що "росіяни намагалися під прикриттям…
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа показала Україні та Росії…
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер висловив сподівання, що припинення вогню в Україні може бути оголошене до…
Міністерство оборони Італії сприятиме забезпеченню безпеки похорону Папи Франциска за допомогою систем протидії безпілотним літальним…