Categories: Без рубрики

16-річна Владислава розповіла, як їй вдалося у 2014 році пережити війну на Донбасі

У 2015 році дівчинка залишилася сиротою.

Сьогодні, 4 червня, в України вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Цю дату обрали, адже саме 4 червня у світі відзначається Міжнародний день дітей, які є безневинними жертвами агресії. З початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської областей, загинуло понад 240 дітей, ще 56 пропали безвісти. Отримали поранення і травми від 167 до понад 500 малолітніх громадян України (за даними різних джерел).

16-річна Владислава Ревуцька, жителька Луганщини, змогла пережити війну. Її історію розповіли в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У свої 12 років дівчинка жила в місті Попасна зі своєю родиною. У дні найзапекліших обстрілів Владислава з тіткою виїхали у Сватове. А вже в лютому 2015-го в будинок, де жили її бабуся та дідусь, поцілив ворожий «Град». У цей день маленька Влада залишилася сиротою.

За кілька років у дівчини почала здійснюватися мрія про новий дім. Тоді будівельники поклали першу цеглину на фундамент майбутньої домівки на місці вщент зруйнованої обстрілом. За волонтерські кошти добудували нову оселю за декілька років.

Наразі, у 2021 році дівчина складає ЗНО та планує навчатися у виші. Серед пріоритетів – університети Києва та Львова. У майбутньому Владислава планує стати журналісткою. Однак усі її родичі все ще проживають у Попасній.

«Зараз усе більш-менш відновилося. Ми вже можемо себе забезпечувати нормальним життям. Тому зараз усе більш-менш нормально», – розповіла Владислава.

До слова, із початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської, загинуло понад 240 дітей, ще 56 – пропали безвісти. Водночас отримали поранення й травми від 167 до понад 500 малолітніх громадян України (за даними різних джерел).

За даними Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, від війни постраждали понад півмільйона маленьких українців. Дослідження різних країн, які пройшли через бойові дії, показали, що психологічно реабілітуватися без сторонньої допомоги можуть 9 із 10 дітей. Однак, це лише за умови, якщо родина – стабільна, а батьки здатні задовольнити базові потреби малечі. Чи є такі умови для розвитку дитини у кожній з постраждалих на Донбасі родин – малоймовірно.

Фото: скріншот

Recent Posts

Президент Німеччини радить не покладати багато надій на “похоронну дипломатію”

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив застереження щодо дипломатичних переговорів у кулуарах церемонії похорону Папи Франциска.

3 години ago

Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою

Служба безпеки України 24 квітня повідомила колишньому депутату Верховної Ради, ексмеру Херсона Володимиру Сальдо, який зрадив…

3 години ago

McDonald’s реєструє товарний знак у Росії, однак повертатись не планує

Макдоналдз подає заявку на реєстрацію товарного знаку в РФ.

3 години ago

Зеленський зустрівся з фон дер Ляєн

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 26 квітня, зустрічається з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

3 години ago

У Києві завершили аварійно-відновлювальні роботи на місці ракетного удару по житловому будинку

У Києві завершились аварійно-відновлювальні роботи на місці російського ракетного удару по житловому будинку у Святошинському…

4 години ago

На фронті від початку доби – 90 зіткнень, бої точаться на восьми напрямках

Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулися 90 бойових зіткнень, на восьми…

4 години ago