Сонячне затемнення відбудеться 29 березня. Це буде часткове затемнення, що означає, що Місяць лише частково закриє Сонце.
Про це повідомляє Science Аlert.
Найкраще затемнення буде видно у північній півкулі, зокрема в Європі, частині Азії та Північній Африці. В Україні його можна буде спостерігати при ясному небі. Воно відбудеться при новому Місяці, коли супутник Землі частково закриє Сонце, створюючи унікальний візуальний ефект під назвою «Диявольські роги».
Часткові сонячні затемнення входять до серії Сарос, яка триває близько 18 років. Вони менш видовищні, ніж повні сонячні затемнення, однак викликають ажіотаж у спостерігачів.
Початок: 12:57. Максимальна фаза: 14:35. Завершення: 16:10
Найкраще його буде видно у Волинській області, де Сонце буде закрите на 11%. У Львівській області фаза затемнення становитиме 6,7%, у Закарпатті – 6,2%, у Тернопільській області – 4%. Також його можна буде побачити в Луцьку, Чернігові, Житомирі та Києві.
Найглибша фаза затемнення – 93,8% – очікується в Канаді, поблизу півострова Унгава. У цих місцях Місяць закриє найбільшу частину сонячного диска, створюючи ефект напівтемряви.
Цього разу особливістю події стане те, що супермісяць збігатиметься з молодиком – фазою, коли його нічна сторона повністю повернута до Землі. Тому він залишатиметься невидимим для спостерігачів, за винятком місць із мінімальним штучним освітленням.
Супермісяці виникають через зміну відстані між Землею та Місяцем. У середньому ця відстань становить 384 400 км, але через еліптичну орбіту Місяць іноді наближається до 363 396 км (перигей) або віддаляється до 405 504 км (апогей).
У 2025 році буде п’ять нових супермісяців, хоча їх важко побачити, оскільки під час молодика Місяць не відбиває сонячне світло.
Сонячне затемнення часто оточене міфами про катаклізми та негативний вплив на людину. Однак наука не підтверджує жодного зв’язку між затемненням і природними катастрофами. Що говорить наука:
Затемнення – це астрономічне явище, яке не впливає на тектонічну активність чи клімат.
Є дані, що в періоди затемнень деякі люди можуть відчувати емоційне напруження або зміни в самопочутті, особливо ті, хто страждає на гіпертонію.
Поширені міфи:
Затемнення викликає землетруси або виверження вулканів – це міф.
Під час затемнення змінюється магнітне поле Землі – це міф.
Не можна виходити з дому – це міф.
Під час Сонячного затемнення можливе різке зниження температури, іноді на 5-15 градусів, що зумовлює зміни в атмосферних умовах, зокрема вітрових потоків.
Крім того, воно може вплинути на поведінку тварин: птахи можуть замовкати або повертатися до місця ночівлі, а комахи – проявляти нічну активність.
Для безпечного спостереження за сонячним затемненням важливо використовувати спеціальні захисні окуляри або фільтри, щоб уникнути пошкодження очей. Найкраще вибрати відкриту місцевість без високих будівель чи дерев.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Поранену цивільну жінку та чоловіка, який, на щастя, не отримав ушкоджень, волонтер Євген Ткачов передав…
Fox News показав Київ «російським» містом під час трансляції. МЗС України вимагає вибачень за цю…