Після втрати деяких позицій на напрямку Часового Яру на Донеччині, у 67-ій окремій механізованій бригаді «Добровольчий український корпус» почалися перевірки та переведення військових, які були кістяком підрозділу.
DONETSK OBLAST, UKRAINE - NOVEMBER 15: Ukrainian soldiers of the 67th Brigade rest next to a shelter in their fighting position on the frontline, in the direction of Kreminna, Donetsk Oblast, Ukraine on November 15, 2023. (Photo by Diego Herrera Carcedo/Anadolu via Getty Images)
Про це йдеться у дописі пресслужби бригади на сторінці у Фейсбук.
«Повідомляємо, що вище командування ЗСУ розпочало процес переведення в інші військові частини всіх командирів та бійців ДУК ПС, які формували бригаду та є її бойовим кістяком. Мотиви таких дій нам не відомі. Всі спроби зупинити цей процес та вияснити причини результатів не дали. Можливо, хтось вважає, що розпорошення бійців ДУК ПС по різних підрозділах Збройних сил призведе до знищення ДУК ПС. Зараз в бригаді працюють численні комісії» — йдеться у дописі.
Водночас, як повідомляє УП з посиланням на джерела в управлінні напрямку, на якому донедавна працювала 67-ма, військове керівництво різних рівнів цікавило, чому на напрямку Часового Яру «просідає» такий вмотивований підрозділ як ДУК.
Однією з причин, які виявила перевірка, були проблеми всередині самої бригади. Управління з-поміж ключових людей ДУКу нібито відокремлювало від військовослужбовців з «Правого сектора» тих, хто, зокрема, перевівся до них з інших частин під час нещодавнього поповнення (їх називали «піксельними»). Ставлення до «піксельних» нібито було гіршим, їх першими відправляли в бій і через брак досвіду вони втрачали позиції.
Імовірно, додає джерело УП, це була не єдина причина проблем з боєздатністю бригади, яку виявила перевірка.
Контекст: як розповів УП один з колишніх бійців ДУКу, який служив у підрозділі в часи АТО й перший рік повномасштабного вторгнення, корінь нинішньої проблеми лежить у певною мірою неможливості переформатування колишнього добровольчого підрозділу у регулярну бригаду Збройних сил.
Після переформатування ДУКу у 67-му бригаду добровольцям довелося жити «за армійськими лекалами», зокрема дослухатися до рішень новопризначеного армійського командування. Адже колишні керівники ДУКу не мали військових звань, які б дозволили зайняти їм керівні посади.
За часів колишнього головкома Валерія Залужного ДУКівському кістяку, зокрема Андрію Стемпіцькому, вдавалося зберігати певну автономію в бригаді й мати підтримку з Генштабу.
Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення Добровольчий український корпус «Правий сектор» увійшов до складу ЗСУ.
У контексті повномасштабної війни ворожі кібератаки, фішингові повідомлення, злами акаунтів і викрадення персональних даних стали…
У столиці триває перший етап експериментального проєкту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.
Рада Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими остаточно врегулювала роботу регіональних консультаційних центрів.
17 квітня частково обмежать рух на проспекті Миколи Бажана, 30.
Президент США Дональд Трамп змінив інтер'єр у Білому домі - там з’явилися золоті кубки, урни,…
АТ «НАЕК «Енергоатом» 9 квітня за результатами тендеру замовило компанії Lemcore B.V. (Нідерланди) труб із…