Categories: Без рубрики

Активіст розповів деталі будівництва на бульварі Шевченка — в історичній будівлі, яку реконструюють, жив єврейський письменник Бабель

Роботи на бульварі Тараса Шевченка, 4-Б почалися кілька днів тому.

У Києві забудовник руйнує історичну будівлю поряд з готелем «Санкт-Петербург» на бульварі Тараса Шевченка, 4-Б. Про це у своєму Фейсбуці нагадує містознавець Антон Короб.

Він нагадує, що в цій будівлі деякий час жив радянсько-єврейський письменник Ісак Бабель. Ще раніше це був особняк першого директора дерматологічноі клініки Університету Святого Володимира Людвіга Горецького.

«Забудовник підступно руйнує колишній особняк першого директора дерматологічноі клініки Університету Святого Володимира Людвіга Горецького на бульварі Тараса Шевченка, 4-Б», – пише Короб.

З його слів, кілька років триває реконструкція готелю по сусідству з надбудовою трьох поверхів, які з вуличного фасаду закамуфльовано під мансардний дах. За словами Короба, особняк Горецького, який стоїть впритул до готелю, намагаютсья реконструювати. Роботи почалися кілька днів тому.

«Уже кілька років триває жахлива реконструкція готелю «Санкт-Петербург» з надбудовою 3-ьох поверхів, які з вуличного фасаду незграбно закамуфльовано під мансардний дах. Будівля зведена 1901 року за проєктом цивільного інженерам Йосипа Зекцера доволі міцна, витримала бомбардування більшовицькоі артилерії М. Муравйова у січні 1918 року (будинок повністю вигорів внаслідок прицільного попадання) і може витримає ще це додаткове навантаження, але з естетичної точки зору, пам’ятку – колишній прибутковий будинок адвоката Григорія Богрова – батька Дмитра – вбивці Петра Столипіна – спотворено. Але новий власник ділянки на цьому не спиняться. У дворі готелю стоїть двоповерховий особняк, який старший за будівля готелю на 25 років. Його звів власник садиби Людвіг Казимірович Горецький 1874 року за проєктом та під наглядом відомого архітектор Олександра Шіле» — йдеться в дописі.

Короб також нагадує, що у 1928 році в особняку жив письменник Ісак Бабель.

«Сам особняк після перебудови на замовлення Богрова у 1901 році мав 22 кімнати з двома передпокоями на 2 поверхах. Фасад оформлено у дусі історизму з притаманними творчості Шіле необароковому деталями (згадаємо до прикладу його будівлю Міської думи), які застосовані на розташованому асиметрично зліва ризаліті, у якому розміщено вхід» — зазначає містознавець.

Особливу типологічну цінність, з його слів, має одноповерхова будівля «служб» з воротами для виїзду коней та карет.

Редакція КиївМеdіа намагається з’ясувати деталі згаданого будівництва.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Трамп та Путін вже готові зустрітися — Пєсков зробив заяву

Раніше Володимир Путін заявив про готовність заморозити бойові дії по лінії зіткнення й відмовитися від…

7 хв. ago

Скринінг половини кластерів уже завершено — ЄС про вступ України

у рамках перемовин з Україною про вступ до Євросоюзу скринінговий звіт Єврокомісії щодо кластера 1…

13 хв. ago

Генштаб підтвердив ураження заводу з виробництва ударних БпЛА в Татарстані

Сили оборони підтверджують влучання та вибухи в районі цілі.

24 хв. ago

Найбільша держкомпанія Китаю Sinopec відновила закупівлі російської нафти

Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…

41 хв. ago

Трамп розкритикував позицію Зеленського щодо Криму

За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…

53 хв. ago

Путін віддав наказ готувати Росію до нових воєн

Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…

1 годину ago