В місті та навколишніх селах є понад 270 таких димарів. Їх виготовили з місцевої глини, випалили в дров’яних печах та покрили оливом, вони не лише виконували практичну роль, а й демонстрували соціальний статус господарів.
Громадська організація «Україна Інкогніта» опублікувала дайджест фотографій керамічних димарів з села Тараща, які є свідченням місцевої культури та традиційних ремесел.
Збереженням історії димарів займається авторка проєкту «Марю димарями», дослідниця, популяризаторка культурної спадщини Таращі, майстриня кераміки Юлія Круківська.
За її словами керамічні димарі – це цінні та унікальні архітектурні елементи, які збереглися в багатьох історичних містах і селах, особливо в центральній Україні. Їх часто прикрашають рослинні та геометричні візерунки, обереги та символи родючості.
Через недостатню увагу до культурної спадщини та руйнування старих будинків багато таких димарів зникають. Але ті, що залишилися, формують неповторний культурний ландшафт міст і потребують збереження та вивчення.
Відновлення інтересу до таких об’єктів і їх реставрація допоможуть зберегти традиційну архітектуру не тільки в Таращі, а й в інших містах та областях, де виготовляли керамічні димарі.
Зараз унікальна колекція керамічних димарів Таращі знаходиться в місцевому історико-краєзнавчому музеї.
За даними медіа, ці зміни вніс прем'єр-міністр та лідер «Грузинської мрії» Іраклій Кобахідзе.
За даними слідства, Коломойський замовив убивство директора однієї з юридичних компаній, щоб помститися йому за…
Натомість інші економіки постраждали менше. Європейський індекс Stoxx Europe 600 втратив 1,9%, а євро виріс…
Рейтинг аналізує паспорти за п'ятьма критеріями: безвізовий режим, оподаткування, глобальне сприйняття, подвійне громадянство та особиста…
У закордонних ЗМІ нещодавно вийшов матеріал, де йшлося про те, що в другій половині березня…
4 квітня, компанія Microsoft відзначить своє 50-річчя. 69-річний засновник компанії Білл Гейтс підготувався до цієї…