В місті та навколишніх селах є понад 270 таких димарів. Їх виготовили з місцевої глини, випалили в дров’яних печах та покрили оливом, вони не лише виконували практичну роль, а й демонстрували соціальний статус господарів.
Громадська організація «Україна Інкогніта» опублікувала дайджест фотографій керамічних димарів з села Тараща, які є свідченням місцевої культури та традиційних ремесел.
Збереженням історії димарів займається авторка проєкту «Марю димарями», дослідниця, популяризаторка культурної спадщини Таращі, майстриня кераміки Юлія Круківська.
За її словами керамічні димарі – це цінні та унікальні архітектурні елементи, які збереглися в багатьох історичних містах і селах, особливо в центральній Україні. Їх часто прикрашають рослинні та геометричні візерунки, обереги та символи родючості.
Через недостатню увагу до культурної спадщини та руйнування старих будинків багато таких димарів зникають. Але ті, що залишилися, формують неповторний культурний ландшафт міст і потребують збереження та вивчення.
Відновлення інтересу до таких об’єктів і їх реставрація допоможуть зберегти традиційну архітектуру не тільки в Таращі, а й в інших містах та областях, де виготовляли керамічні димарі.
Зараз унікальна колекція керамічних димарів Таращі знаходиться в місцевому історико-краєзнавчому музеї.
Ексміністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив своє обурення та розчарування щодо затягування поставок зброї…
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан планує відвідати Росію в понеділок та вівторок, щоб обговорити…
Іспанія залишається останньою великою країною НАТО, яка досі не приєдналася до плану Альянсу оголосити про…
Після глобального збою у соцмережі X (Twitter), що належить Маску, він заявив, що повернувся до…
Кандидат у президенти Польщі від провладної партії, мер Варшави Рафал Тшасковський відмовився підписати декларацію, де…
25 травня Україна та Росія провели третю частину обміну в форматі 1000 на 1000, про…