На місці фундаментів палацу Кирила Розумовського на вулиці Мазепи розпочато підготовчі роботи до проведення реставраційно-протиаварійних робіт на пам’ятці.
Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
Департамент культурної спадщини подав облікову документацію до Міністерства культури та інформаційної політики України. На комісії при Міністерстві культури розглянуто відповідну документацію та надано рекомендації щодо занесення об’єкта до реєстру нерухомих пам’яток України.
“Зараз очікуємо підписання відповідного наказу”, — йдеться у повідомленні.
“Наразі розпочато підготовчі роботи до проведення реставраційно-протиаварійних робіт на пам’ятці. Залишки фундаментів буде музеєфіковано та відкрито доступ для жителів та гостей міста”, — пояснили у ДОКС.
Перед цим активісти заявили про відновлення будівельних робіт на фундаментах пам’ятки.
За словами активіста Дмитра Перова, забудовник посилається на те, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій України виключило памʼятку з Держреєстру.
У понеділок, 17 лютого, активісти знову заявили про будівельні роботи на об’єкті. Вони зупинили роботи.
Як повідомлялось, у листопаді в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили, що на фундаментах палацу Розумовського, що на вулиці Івана Мазепи 3-В, проведуть протиаварійні й консерваційні роботи.
Департамент і власник будівлі підписали охоронний договір, який зобов’язує зберігати пам’ятку. Проєкт протиаварійних і консерваційних робіт розробило ТОВ “Архітектурне бюро “Реставратор”.
Згідно з цим проєктом планують:
У департаменті стверджують, що проєкт пройшов експертизу і його схвалила консультативна рада.
Крім того, Інститут археології НАН України проводитиме тут археологічне дослідження. Відповідний договір уклали із забудовником ТОВ “Собі”, який збирається будувати офісний центр, кажуть у департаменті.
Нагадаємо, 13 березня 2024 року стало відомо, що на вул. Мазепи, 3-В, у Печерському районі Києва розбирають будівлю інженерних служб Київської фортеці 1853 року, яка стояла на мурованих фундаментах палацу останнього Гетьмана України — Кирила Розумовського. Сам палац був деревʼяним і на момент будівництва інженерних споруд був втрачений. Увечері того дня активісти викликали поліцію, яка тимчасово припинила роботи. Наступного дня забудовник змінив інформаційний банер на будмайданчику, в якому замінив капітальний ремонт будинку на реконструкцію. Після цього роботи відновились.
Згодом Департамент охорони культурної спадщини КМДА видав припис із вимогою повністю зупинити роботи, а Київська міська прокуратура відкрила кримінальну справу.
У червні фундаментам палацу гетьмана Розумовського надали охоронний статус щойно виявленого обʼєкта культурної спадщини.
У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…
У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…
Журналістка, юристка, вдова українського журналіста грузинського походження Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе (раніше керівниця мовлення Голосу…
Російські окупанти атакували Запоріжжя. Унаслідок удару в одному із районів міста виникла пожежа.
23 та 24 квітня на станції метро «Позняки» відбудеться ярмарок вакансій. Із 9:00 до 13:00…
Якщо Трамп відмовиться від України, Велика Британія і Європа будуть змушені заповнити цю прогалину. Оскільки…