Categories: Без рубрики

Американська компанія збиратиме та продаватиме у США українські морські дрони Magura V7

Виробник дронів Red Cat Holdings з США офіційно повідомив про вихід на ринок морських безпілотних систем завдяки співробітництву з неназваним, але провідним виробником світового рівня, морські дрони якого "щоденно тестуються у реальних бойових умовах".

Про це пише Defense Express.

У повідомленні немає назви чи навіть країни партнера. Але такі аспекти, як те, що ці дрони напрацювали “10 000 годин у реальних бойових місіях” та мають на рахунку десятки успішних зіткнень з ворогом, “більше ніж будь-який флот з часів Другої світової”, варіантів вже не залишається.

А остаточно всі питання розвіюється на ілюстрації та технічних характеристиках цього дрону, який має довжину 7 метрів і повністю тотожний Magura V7, який днями був продемонстрований ГУР МОУ.

І її виробництво у США, як зазначено у повідомленні від компанії, має розпочатись вже у третьому кварталі цього року. При цьому підкреслено, що “все виробництво дрона базуватиметься у Сполучених Штатах, що безпосередньо підтримає відродження американського виробництва та створення робочих місць відповідно до національних економічних пріоритетів”.

Серед переваг Magura V7 зазначено, що цей дрон має “підвищену дальність дії, вантажопідйомність і гнучкість місій, що робить його ідеальним для місій з глибокими ударами, протикорабельної війни та прибережних дій у спірних зонах”. При цьому очевидним районом використання української Magura V7 буде Індійсько-тихоокеанський театр бойових дій.

Зазначимо, що хто є виробником морських дронів Magura залишається публічно не розкритим. На міжнародних виставках Magura V5 демонструється під егідою спецекспортера STE. А на демонстрації ГУР дрони мали на борту додатковий напис UForce.

У будь-якому випадку експорт український морських дронів Magura був більш ніж очікуваним і реалізація такої угоди через партнерство з американською компанією є одним з малочисельних варіантів заходження на американський ринок озброєння. Бо міноборони США у 99% закуповує озброєння лише в американських компаній, або американських філіях іноземних виробників.

І такий сценарій співробітництва значно краще за сценарій концептуального копіювання. Як це, наприклад, зробили у Тайвані, де суднобудівна корпорація CSBC показала свій морський дрон.

Щодо самої Red Cat Holdings, то ця компанія спеціалізується на традиційних БПЛА коптерного та літакового типу. Наприкінці 2024 року компанія виграла тендер на постачання кварокоптерів до армії США зі своїм Black Widow, обійшовши пропозицію Skydio, а також реалізує постачання до нацгвардії та інших силових структур літакового БПЛА Edge 130.

 

Recent Posts

ЄС розробляє механізм “паралельних переговорів” з Україною, щоб обійти вето Орбана

Брюссель розробляє альтернативний сценарій проведення переговорів про вступ України до ЄС в обхід Угорщини –…

5 хв. ago

У 2022-му ексагент ФБР намагався попередити Ілона Маска, що його переслідує росія. Зараз він під арештом

Колишній агент контррозвідки ФБР, який згодом став його інформатором, Джонатан Бума розповів, що у 2022…

18 хв. ago

Microsoft заборонила своїм співробітникам писати про Палестину

Microsoft почала блокувати електронні листи, які містять слова "Palestine", "Gaza" або "Genocide". Як повідомляє протестна…

29 хв. ago

Польські фермери на знак протесту проїхали тракторами центром Щецина

Десятки тракторів проїхали в четвер вулицями польського Щецина в рамках чергової акції протесту західнопоморських фермерів.

42 хв. ago

У єдиній українськомовній школі в окупованому Криму немає підручників українською — правозахисниця

У єдиній школі з українською мовою навчання в окупованому Криму, про яку звітувала окупаційна адміністрація,…

55 хв. ago

Палата представників США після запеклих суперечок ухвалила великий податковий законопроєкт Трампа

Палата представників Конгресу США в четвер, 22 травня, ухвалила великий податковий законопроєкт, підтриманий американським президентом…

1 годину ago