Американські розвідувальні служби та органи національної безпеки застерігають оборонні компанії США про спроби російських суб’єктів саботувати їхню діяльність у країні та за кордоном.
An eployee of German armaments company and automotive supplier Rheinmetall packs boxes carrying cartridges of 120mm ammunition for Leopard battle tanks that will be delivered to Ukrainian Forces, at the facility of Rheinmetall in Unterluess, northern Germany, on June 6, 2023. Since Russia invaded Ukraine, Germany has dropped a traditionally pacifist stance and become one of Ukraine's biggest military backers, delivering a wide array of weaponry to Kyiv. Rheinmetall has received a boost from the Ukraine war, posting record results in 2022 and joining Frankfurt's blue-chip DAX index in March 2023. (Photo by Axel Heimken / AFP) (Photo by AXEL HEIMKEN/AFP via Getty Images)
Про це пише Bloomberg.
Згідно з повідомленням Національного центру контррозвідки та безпеки, ФБР та Міністерства оборони, російські спецслужби можуть намагатися вербувати “інсайдерів” оборонної промисловості США. Співробітників підприємств застерігають від контактів зі сторонніми особами, які намагаються зав’язати стосунки на території підприємств або з’являються у заборонених місцях.
“Американські компанії, особливо ті, які підтримують організації, залучені до конфлікту в Україні або інших поточних геополітичних конфліктів, як передова практика, мають підвищити пильність і посилити заходи безпеки”, – заявили у розвідці.
Відомства наголошують, що російські спецслужби дедалі частіше вдаються до агресивних методів, зокрема залучаючи злочинців для організації підпалів, кібератак та інших диверсій у Європі.
“Саботажна діяльність Росії в Європі створює загрозу для американських компаній за кордоном і потенційно всередині країни”, – заявили агентства.
У виданні зазначають, що диверсії Росії досі були спрямовані переважно на європейські цілі, включно із зірваною змовою з метою вбивства генерального директора німецького виробника зброї Rheinmetall AG у липні. Проте все частіше у центрі уваги опиняються США. Представники європейських і американських спецслужб вважають, що саме Москва стояла за спробами підпалу вантажних літаків, що прямували до Північної Америки.
Американські та європейські компанії активно нарощують виробництво озброєнь, як-от боєприпаси і ракети, для поставок в Україну та поповнення власних запасів. Такі компанії, як Rheinmetall, норвезька Nammo AS і американська Northrop Grumman Corp., уклали договори безпосередньо з українськими виробниками для підтримки їхнього виробництва.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…