Останні три роки стали важкими для американських фермерів. Витрати на все — від пального до кормів і обладнання — зросли, тоді як ціни на більшість сільськогосподарських культур впали. Тепер багато фермерів побоюються, що торговельна війна, розпочата президентом Дональдом Трампом, ще більше ускладнить їхнє становище.
Про це пише Time.
У вівторок набули чинності 25% мита на товари з Канади та Мексики, а митні ставки на китайські товари були подвоєні до 20%. У відповідь Китай запровадив податки до 15% на імпорт американської сільськогосподарської продукції, а Канада та Мексика також оголосили про власні відповідні мита. Канада запровадила 25% мита на $30 мільярдів американських товарів, зокрема птицю, м’ясо, молочні продукти, пшеницю та інші сільськогосподарські товари.
Фермери знають з власного досвіду, що такі заходи їм лише нашкодять. Коли у 2018 році Трамп почав торговельну війну з Китаєм, Пекін відповів митами, націленими саме на американський агросектор. Через це експорт американської продукції впав, оскільки китайські покупці звернулися до Бразилії та інших країн у пошуках сої, а американські фермери втратили частку ринку. Втрати були настільки великими, що адміністрація Трампа була змушена виділити $23 мільярди, щоб компенсувати збитки фермерам.
“Сільське господарство взяло на себе головний удар від китайських мит минулого разу, і, безумовно, воно стане головною мішенню і цього разу”, — каже Марк Буш, професор Джорджтаунської школи міжнародних відносин, який вивчає питання торгівлі. “Цього разу мова йде не лише про Китай, а й про Мексику та Канаду — двох найбільших торговельних партнерів США.”
Під час минулої торгової війни 80% коштів, отриманих США від мит на китайський імпорт, були використані на виплати фермерам, постраждалим від відповідних санкцій Китаю, зазначає Буш. Проте, як каже Кларк Паккард, дослідник Інституту Катона, просто виплачувати компенсації фермерам недостатньо — потрібно знаходити нові ринки.
“Питання в тому, чи ми хочемо виплачувати допомогу, чи хочемо насправді продавати свою продукцію”, — зазначає Паккард. “Але ми знову повертаємося до ситуації, коли уряд роздає гроші агросектору”.
За даними Американської федерації фермерських бюро, за останні три роки фермери США зазнали збитків майже на всіх основних культурах.
“Збільшення витрат та скорочення ринків для американських сільськогосподарських товарів може стати економічним тягарем, який деякі фермери просто не зможуть витримати”, — заявив президент федерації Зіппі Дювалл.
Трамп відповів на ці побоювання у своєму дописі на Truth Social, закликавши фермерів зосередитися на внутрішньому ринку:
“Великим фермерам Сполучених Штатів: готуйтеся виробляти багато сільськогосподарської продукції для продажу всередині США. Тарифи на зовнішню продукцію почнуть діяти 2 квітня. Розважайтеся!” — написав він у вівторок.
Однак фермери стверджують, що обмеження продажів лише внутрішнім ринком зашкодить їхньому бізнесу та знизить ціни. За даними Федерації фермерських бюро США, минулого року США експортували $83 мільярди агропродукції до Канади, Китаю та Мексики.
“Ми чудово вміємо вирощувати здорову, безпечну та економічно вигідну продукцію, і виробляємо набагато більше, ніж потрібно всередині країни”, — каже Чад Франке, президент фермерської спілки Rocky Mountain Farmers’ Union, яка представляє 14 000 фермерів у Колорадо, Вайомінгу та Нью-Мексико.
“Сказати, що ми просто продаватимемо продукцію всередині країни, — це все одно що спробувати залити 20 галонів бензину у 15-галонний бак”.
Наприклад, молочна промисловість експортує 20% усього виробленого молока, при цьому 40% цього експорту йде до Канади, Мексики та Китаю.
Як пояснює Чак Ніколсон, професор Університету Вісконсин-Медісон, надлишок молока на внутрішньому ринку призведе до обвалу цін, що поставить фермерів у складне становище.
За словами Ніколсона, політика адміністрації Трампа вже створює труднощі для молочників:
Фермери не впевнені, які ринки ще будуть доступними, чи залишаться на місці федеральні чиновники, з якими вони працюють, та скільки коштуватимуть пальне та сільськогосподарська техніка.
“Фермери і так живуть у стані постійної невизначеності”, — каже Чад Франке. “Їм не потрібно ще більше проблем.”
Президент Володимир Зеленський заявив про скасування частини свого закордонного візиту до Південно-Африканської республіки через масований…
Глава МЗС України Андрій Сибіга закликав до тиску на Росію для досягнення миру після того,…
У Харкові троє молодих хлопців спровокували антисемітський скандал. Молодики наробили фотографій з нацистським жестом біля…
Кількість бригад, до яких можуть приєднатись добровольці віком від 18 до 24 років за новим…
Урядовий уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув заяви спецпредставника президента США на Близькому…
Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним після запланованої поїздки…