У лютому 2023-го НАБУ і САП повідомили ексміністру інфраструктури України і його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад $30 млн. Йдеться про Андрія Пивоварського та Володимира Шульмейстера.
Суд прийняв до розгляду позов Адміністрації морських портів України (АМПУ) про стягнення $50 млн з ексміністра інфраструктури Андрія Пивоварського, його колишнього заступника Володимира Шульмейстера та групи компаній ТІС у справі про зміну корабельного збору в 2015 році.
Про це повідомив Пивоварський у фейсбуці 11 лютого.
У прохальній частині цивільного позову АМПУ просить суд зобов’язати групу компаній ТІС солідарно з Пивоварським та Шульмейстером повернути грошові кошти у сумі майже $50 млн, пояснив Пивоварський з посиланням на текст позову, який суд прийняв до розгляду 10 лютого. У судовому реєстрі він поки що відсутній.
«Жодна з компаній ТІС не залучена до моєї справи і жодна посадова особа чи менеджер цієї групи компаній не є учасником мого кримінального провадження. І в цілому, кримінальна справа відносно ТІСів закрита. Отже, як кажуть мої адвокати, має місце спроба конфіскації грошових коштів третіх осіб, без залучення їх до розгляду справи. Незважаючи на всі вище вказані доводи, вчора вказаний цивільний позов таки був прийнятий до розгляду, а клопотання моїх адвокатів щодо його повернення відхилено. Будемо чекати повний текст ухвали суду, аби зрозуміти для себе, що ж стало підставою для його прийняття», – додав ексміністр.
У лютому 2023-го НАБУ і САП повідомили ексміністру інфраструктури України і його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад $30 млн. Йдеться про Андрія Пивоварського та Володимира Шульмейстера.
За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою тарифної ради Мінінфраструктури) прийняли наказ, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50).
Йдеться про причали №18–22, які є безпосередньою власністю компаній «ТІС-Руда» і ТОВ «ТІС-КТ». При цьому на момент перевірки підприємств у їхніх власників були відсутні документи, які могли б підтвердити їхнє право власності на згадані причали порту «Південний», заявляли в НАБУ.
Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП як користувача акваторії порту, що належить державі, йдеться у повідомленні. Слідство вважає, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ».
Пивоварський стверджує, що діяв у межах закону. «Законом про порти чітко передбачено, що корабельний збір розподіляється між користувачем портової акваторії (у наведеному випадку це АМПУ) та власником операційної акваторії причалу (у цьому випадку це ТІС)», – написав він увечері 22 лютого 2023 року.
24 липня нинішній голова паливної компанії WOG Holding, ексміністр інфраструктури отримав статус обвинуваченого.
Як підкреслив Зеленський, ситуація на фронті та реальна активність російської армії доводять, що наявного тиску…
Державний секретар США анонсував "важливий тиждень" щодо завершення війни Росії проти України.
Представники польської делегації робили селфі під час процесії. Зокрема, депутати Міхал Войцік та Роман Ґертих.…
Власники паспортів входять до більшої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, попри…
За один протиповітряний бій Повітряні сили ЗСУ збили 11 крилатих ракет.
Найбільша кількість добровольців прибула з країн Південної та Східної Азії, за ними слідують колишні радянські…