Події фільму «Марія» відбуваються у Парижі в 1970-ті і розповідають бурхливу, прекрасну та трагічну історію кохання найвидатнішої оперної співачки світу, пережиту та переосмислену нею в останні дні життя.
28 листопада в український прокат вийшла одна з найочікуваніших стрічок року — байопік “Марія” про легендарну оперну діву Марії Калас.
Події стрічки відбуваються у Парижі в 1977 році, коли діва повертається до столиці Франції, аби усамітнитись після років бурхливого життя. У цей час артистка втратила голос та мала проблеми з наркотиками, які викликали у неї галюцинації. У фільмі Каллас блукає Парижем, розмовляючи з уявним журналістом Мандраксом (Коді Сміт-МакФі) та згадуючи свої “минулі життя”. Стрічка зображує Каллас в останні місяці свого життя.
Анджеліна Джолі сім місяців займалася оперним вокалом та особисто виконує деякі партії у ключових сценах стрічки. Крім того, на глядачів чекає повне занурення у модний світ другої половини минулого століття, адже у фільмі відтворено найкращі образи Марії Каллас. Гру Анджеліни Джолі високо оцінили у рецензіях, називаючи акторку головною претенденткою на кінонагороди у 2024-2025 роках. Під час підготовки до ролі Анджеліна пів року займалася оперним вокалом та особисто виконала деякі партії у ключових сценах стрічки.
Зйомки пройшли в Будапешті, а також у Парижі, Афінах та Мілані. Деякі матеріали також знімали в оперному театрі “Ла Скала”.
Також серед акторського складу можна побачити Коді Сміта-Макфі («Світанок планети мавп», «Люди Х: Апокаліпсис», «Елвіс»), зірку італійського кіно Альбу Рорбахер («Незнайома дочка», «Хімера»), Пʼєрфраческо Фавіно («Коменданте», «Падреностро», «Зрадник») та Валерію Голіно, відому за серіалом «Ранкове шоу» та фільмами «Портрет дівчини у вогні» й «Фріда».
Постановником стрічки виступив Пабло Ларраін — продюсер оскароносного фільму «Фантастична жінка» та режисер байопіків «Джекі» з Наталі Портман та «Спенсер» з Крістен Стюарт. Сценарій написав Стівен Найт, відомий за роботою над серіалом «Гострі картузи» та майбутнім однойменним фільмом.
Власне, чилієць Пабло Ларраїн стверджує, що “Марія” є частиною трилогії про знакових жінок, яка почалася з “Джекі” (2016), де Наталі Портман зіграла Жаклін Кеннеді, та “Спенсер” (2021), де Крістен Стюарт знялася в ролі принцеси Діани. Обидві актриси були номіновані на “Оскар” за свої ролі, і Джолі, мабуть, продовжить цю серію, враховуючи захоплені відгуки після прем’єри стрічки на кінофестивалі у Венеції. Так, після показу стрічки актриса удостоїлася десятихвилинних овацій.
Вже через лічені години ЗМІ почали публікувати рецензій на стрічку, а агрегатори – зведений рейтинг.
На Rotten Tomatoes картина дебютувала з рейтингом 87% “свіжості” на основі 15 рецензій (щоправда згодом показники впали до 70%).
“«Марія» – це історія, присвячена оплакуванню кар’єри, яка закінчилася занадто рано, але у випадку Джолі фільм може стати перезапуском кар’єри”, – йдеться в рецензії The Film Stage.
“Благослови Господь Ларраіна за те, що він продовжує дарувати складним, чарівним жінкам нетрадиційний, індивідуально підібраний кінематографічний підхід, на який вони заслуговують”, – зазначає журналіст Awards Daily.
До мінусів стрічки відносять зайву театральність. Журналісти вирішили, що на тлі попередніх проєктів режисера, “Марія” має слабший вигляд. Сценарій багато в чому витягує Джолі своєю грою.
“«Марія» може бути любовним посланням своїй героїні, але воно також надає їй ведмежу послугу, позбавляючи її кігтів”, – зазначається в рецензії IONCINEMA.com.
“У фільмі є щось невизначене. Якщо прибрати кілька деталей, Марія могла б бути схожа на будь-яку велику діву, це розмите зображення жінки, яка переживає останній тиждень свого життя”, – пише оглядач Vanity Fair.
Довідково. Марія Каллас — одна з найвідоміших оперних співачок світу. Вона народилася у 1923 році в Нью-Йорку в греко-американській родині. На оперній сцені дебютувала в 1938 році в Афінах в опері “Сільська честь”. Світову популярність Каллас здобула після Другої світової війни, коли емігрувала до Італії. Визнання Каллас отримала в 1949 році, після виконнання вагнерівської “Валькірії”. В 1951 році Каллас увійшла до трупи міланського театру “Ла Скала”, де стала примадонною: “Ла Скала” створив багато нових постановок, спеціально для Каллас, їхніми режисерами були легендарні Герберт фон Караян, Франко Дзеффіреллі та Лучино Вісконті.
Каллас була однієї з найулюбленіших героїнь жовтої преси. У 1957 році, будучи ще одруженою, вона часто з’являлася в компанії магната Арістотеля Онассіса, за рахунок чого їхні стосунки стали висвітлюватися ЗМІ. У 1968 році Онассіс залишив Каллас заради Жаклін Кеннеді. В 1960-ті Каллас була зіркою лондонського Ковент–гарден та нью–йоркського Метрополітен-опера. Померла Марія Каллас у Парижі 1977 року від інфаркту міокарда.
Пам'яткоохоронний фасад у центрі міста Києва відновили завдяки розголосу.
25 квітня відповідна петиція до Міністерства освіти і науки України з вимогою впровадити системну політику протидії сексизму…
Ресторани звернулися до відвідувачів з проханням не проводити зйомки комерційного контенту у їхніх закладах, адже…
Правоохоронці провели з підлітками пррофілактичну бесіду про фатальні наслідки небезпечної «розваги» та реальні трагічні історії,…
Компанія замовила проведення комплексної оцінки збитків, які завдала РФ своїми обстрілами. Переможцем тендеру на перевірку…
Угоду щодо придбання французьких винищувачів уряд Індії схвалив 9 квітня.