Металургійна компанія «ArcelorMittal», найбільший меткомбінат України, висловила незадоволення високими цінами на електроенергію в країні, заявивши, що це робить їхній бізнес неконкурентним. За словами генерального директора «ArcelorMittal Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо, компанія навіть може переглянути свою присутність в Україні.
Про це Лонгобардо розповів в інтерв’ю «Delo.ua».
«[Вартість електроенергії] дуже зросла. Ми споживаємо 250 МВт-год, тож наші додаткові витрати на електроенергію становлять $200 млн на рік. Ціни на електроенергію настільки високі, що роблять наш бізнес неконкурентним. Вони вже вищі, ніж у Європі», — зазначив Лонгобардо.
Він навів приклад, що у червні середня ціна за електроенергію для комбінату становила $135/МВт-год, тоді як у країнах ЄС ціни менші за $100, а у Франції, де розвинена ядерна енергетика, — $40/МВт-год.
Компанія не може перекласти ці витрати на клієнтів, оскільки ціни на сталь встановлює світовий ринок, і сподівається на втручання уряду.
«Ми не проти, щоб в енергетичних компаній була певна маржа, але якщо собівартість $10, а нам продають за $135 – це абсолютно неприйнятно. Це ті гроші, які ми мали б використати, щоб наш бізнес працював», – сказав Лонгобардо.
Він також попередив, що «ArcelorMittal Кривий Ріг» знову отримає збиток за підсумками року, якщо Кабінет міністрів не втрутиться. «І ми, можливо, переглянемо своє майбутнє в Україні», – наголосив гендиректор.
«Ми як група бачимо себе в Україні, тому комбінат уже отримав допомоги $1 млрд від материнської компанії. Але інші також повинні йти з нами у цьому напрямі. Ми не можемо витрачати гроші, щоб потім ці гроші забрав хтось інший», – додав він.
За словами Лонгобардо, підприємство розглядає проєкти щодо встановлення вітряків чи сонячних панелей, але вони не покриють весь попит.
«Ще одна можливість, яку ми зараз аналізуємо, і у нас було обговорення цього з «Енергоатомом», стосується побудови малого ядерного реактора. Вони зараз шукають місця, де їх можна було б встановити в майбутньому, і ми дуже зацікавлені встановити такий реактор, але ми ще на дуже попередньому етапі, й будівництво займе мінімум п’ять років», – зазначив він.
Нагадаємо, «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство країни, стурбоване внесенням змін АТ «Укрзалізниця» до плану формування поїздів і відповідним збільшенням тарифної відстані.
The Glory of Life — це німецько-австрійська біографічна драма режисерів Юдіт Кауфманн і Георга Мааса,…
Night Shoot — це американський фільм жахів режисера і сценариста Тейлора Кацаніса, який вийшов на…
У США Палата представників ухвалила законопроєкт президента Дональда Трампа про скорочення податків та витрат.
Сьомий фільм у франшизі загалом і третій в серії перезавантажень - це спроба перезапустити франшизу.…
Австрія депортувала сирійського злочинця, пов’язаного з терористичним угрупованням «Ісламська держава», до його рідної країни. Це…
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль висловив сподівання, що Китай не допомагатиме Росії здійснювати широкомасштабну…