Премію Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури Mies van der Rohe Award номінувала всього 449 робіт з 279 міст 41 країн світу.
Перелік столичних проектів, номінованих на Mies van der Rohe 2022 опублікували на сайті премії.
Так серед номінантів:
Unit Campus B12 в UNIT.City від студії A.Pashenko Architects
Campus B12 відповідає стандартам зеленого будівництва американської системи LEED . Бізнес-містечко В12 в UNIT.City має 6 поверхів та вміщує понад 1000 жителів та близько 20 000 відвідувачів на місяць.
Інженерна інфраструктура кампусу спрямована на збереження енергії, води, зменшення викидів CO2 та покращення якості повітря в приміщенні.
Roshen Plaza на Деміївській площі від студії AER, InSitu, Buro-O, maass
Roshen Plaza – це проект перетворення частини території кондитерської фабрики у загальнодоступний простір з інтеграцією в містобудівний контекст та впровадженням нових функцій для городян та гостей міста.
Виставковий павільйон музею Революції Гідності від студії Urban Curators і архітектора Єгора Штефана
«М³: Майдан. Меморіал. Музей» відкрили на місці будівництва Національного музею Революції Гідності 21 листопада 2019 року. Ідея «куба» – не відтворювати споруду музею, а актуалізувати її зміст. На виставці є інтерактивні елементи для відвідувачів.
Гімназія А+ в житловому комплексі Комфорт Таун від студій Archimatika і Svoya Studio
Будівля школи виконана в ахроматичних кольорах на відміну від інших багатоквартирних будинків. Державні та адміністративні функції розташовані на першому поверсі. Також є навчальний центр для засідань клубу, лекцій із власним виходом на подвір’я.
Вело-пішохідний міст над Володимирською гіркою від студії Project Systems
Структура мосту визначається суттєвими елементами навколишнього середовища та архітектури. Кожен лінійний відрізок (близько 70 м кожен) орієнтований на такі визначні пам’ятки, як: пам’ятник Володимиру Великому, Магдебурзьким правам, «Арка дружби людей», Європейська площа.
Tetris Hall на Олімпійській від студії A.Pashenko Creative Architectural Workshop
Житловий проект складається з двох 25-поверхових веж, які з’єднані мостом на рівні даху. Будівля зовні «одягнена» у скляні панелі різних кольорів та розмірів, що надає їй унікальний візерунок та визначає архітектурну ідентичність будівлі.
Реконструкція Спаського бастіону поруч з Києво-Печерською лаврою від студії AER
Проект складається із вкритої каменем міської площі навколо церкви та невеликого парку на вершині бастіону.
До слова, премією Mies van der Rohe Award відзначають досконалість у галузі архітектури та привертають увагу до важливого внеску європейських фахівців у розробку нових концепцій та технологій.
Нагадаємо, інтер’єр київського салону краси визнали найкращим в міжнародному конкурсі.
Фото: Mies van der Rohe
Колишнього міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі, який у 2022 році воював на боці України, засудили…
Італійська прем'єрка обговорила з американським президентом поточну ситуацію і сподівається на "позитивний розвиток подій".
Російський месенджер МАХ, який окупанти активно нав’язують населенню тимчасово окупованих територій, виконує функції шпигунського програмного…
Палестинський рух ХАМАС надіслав свою відповідь на запропоновану США угоду про припинення вогню в Газі.
У Бориспільському районі області пошкоджено будівлі школи, котельні, магазину, будинку культури, приватного будинку. Постраждалих немає.
Помер австралійсько-американськй актор Джуліан Макмехон, відомий за роллю демона Коула в культовому телесеріалі "Всі жінки…