У структурі Збройних сил України створено окремий рід військ — Сили безпілотних систем. Сьогодні український уряд виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для них.
Безпілотники в українській армії. Фото: ЗСУ
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Україна — перша держава у світі, яка завершує їх комплектування. Сучасна війна неможлива без потужної армії дронів, яка діє ефективно та взаємодіє з іншими родами військ.
Зазначається, що держава вже законтрактувала 1 млн дронів, а виробляють безпілотники 500 українських компаній. Шмигаль додає, що у виробництві та застосуванні БПЛА Україна зробила справжній прорив.
Шмигаль наголосив, що уряд виконує доручення Верховного головнокомандувача і схвалює законопроєкт, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем.
Вносимо відповідні зміни до закону про ЗСУ. Після голосування у парламенті та підпису президента процес правового оформлення нового роду військ буде завершений.
Командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський, який до цього був заступником головкома Олександра Сирського, ще в лютому на форумі “Україна. Рік 2024” пояснював, що метою команди є три основні тези:
“Це буде потужний кулак, який буде вирішувати реальні завдання на полі бою, який буде надійним плечем підтримки для наших бойових бригад. Це буде той елемент, який дасть можливість асиметрично відповідати на дії противника і завдавати йому максимальних втрат”, — сказав він.
Україна продовжує розширювати внутрішню оборонно-промислову базу, а також здійснює заходи щодо спрощення мобілізаційних підходів.
Нагадаємо, 1 серпня Міноборони оголосило, що підписало угоди на суму понад 3,7 мільярда гривень (близько 90 мільйонів доларів США) з вітчизняними виробниками на постачання українських військових ударних безпілотників наземного базування.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…