Уряд Австралії планує провести наймасштабнішу за останні майже сорок років реформу збройних сил, яка передбачатиме збільшення на третину їхньої чисельності та переозброєння новітніми ракетними системами.
Про це заявив міністр оборони Річард Марлз, презентуючи оновлений Оборонний стратегічний огляд, передає NCA News.
За словами міністра, проведений військовими фахівцями аналіз показав, що збройні сили Австралії, з урахуванням сучасних викликів і загроз її безпеці, неспроможні забезпечити надійний захист країни в разі конфлікту в регіоні, тому уряд вирішив прийняти всі рекомендації Оборонного стратегічного огляду стосовно збільшення бойових можливостей армії.
Першочерговим завданням є створення флоту атомних підводних човнів, який уряд планує розвивати в межах безпекового пакту AUKUS зі Сполученими Штатами та Великою Британією.
Друга ціль полягає в тому, щоб озброїти сили оборони Австралії ракетними системами великої дальності, здатними завдавати ударів на відстань до 300 км і надалі до 500 км, оскільки наявні сьогодні системи спроможні завдавати ураження на дальність лише до 40 км.
Серед інших пріоритетів названі прискорення інтеграції в збройні сили новітніх технологій, розвиток стратегічної співпраці з регіональними сусідами Австралії та збільшення чисельності й підвищення рівня професійної підготовки військовослужбовців.
Міноборони вже має план на $38 мільярдів зі збільшення до 2040 року кількості постійного військового персоналу на 30%, до 80 тисяч військовослужбовців.
Першочергові заходи структурної реорганізації збройних сил, за словами міністра оборони, передбачається здійснити впродовж наступних чотирьох років. Для цього потрібно близько $19 мільярдів, більшу частину яких уряд має намір профінансувати з федерального бюджету.
Щоб зменшити бюджетні витрати, планується скасувати, призупинити чи відтермінувати реалізацію низки проєктів, включаючи третю фазу розробки БМП Land 400 і будівництво другої партії самохідних гаубиць, що дозволить вивільнити до $7,8 мільярда.
Попередній великий перегляд оборонної політики країни й реорганізації її збройних сил проводився в 1987 році. За його результатами Австралію було названо «однією з найбезпечніших країн у світі».
Проте сьогодні, як ідеться в огляді, підхід 1987 року вже не відповідає потребам безпеки, оскільки тепер країна зіткнулася з низкою викликів і загроз насамперед через швидке нарощування Китаєм своєї військової могутності в регіоні.
Як повідомлялося раніше, Австралія планує передати ЗСУ системи дистанційного озброєння. Про це йдеться в заяві оборонної австралійської компанії Electro Optic Systems. Контракт передбачає постачання систем протягом 2023 та 2024 років. Утім, спочатку треба провести демонстраційні та звичайні випробування в найближчі тижні для військових контрактів умов.
Фото: Відкриті джерела
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…