Австрія заблокувала 12 пакет європейських санкцій проти Росії. Причиною стало внесення австрійського банку до українського переліку міжнародних спонсорів війни.
Як зазначає Reuters, Відень вимагає виключення Raiffeisen Bank зі списку.
Агентство пише, що цей крок підкреслює глибокі економічні зв’язки Австрії з Росією, а також рішучість банку зберегти свій прибутковий бізнес у цій країні.
Крім цього це може свідчити про послаблення прагнення Заходу ізолювати Москву.
Раніше в жовтні міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг відкрито розкритикував цей чорний список як довільний на зустрічі європейських міністрів у Києві, сказала одна людина, обізнана про ці обговорення.
Австрійські чиновники висловлювали своє занепокоєння цим списком у Брюсселі, зокрема на зустрічах чиновників і дипломатів ЄС останніми тижнями, повідомили троє осіб, обізнаних із цим питанням.
Посланці банку також зустрічалися з представниками Національного агентства із запобігання корупції України, яке складає список, щоб обговорити, як виключити групу з нього. Деякі компанії вже були виключені зі списку, зокрема угорський OTP Bank, що викликало невдоволення австрійських чиновників і самого банку.
Хоча Австрія публічно підтримує Україну, кілька чиновників, які розмовляли з Reuters, заявили, що вони не хочуть повністю розривати зв’язки з Росією, що тривали десятиліттями, вважаючи, що відносини ще можна відновити. Присутність Raiffeisen підкреслює глибину стосунків між Австрією та Росією, які підтримують тісні зв’язки через російські газопроводи та фінанси, а Відень є центром для грошових коштів з Росії та її колишніх радянських сусідів.
Хоча чорний список не має юридичної сили, він посилює суспільний тиск на Raiffeisen з метою змусити його піти з Росії, що, за словами представників банку, він готовий зробити, але цього поки що не сталося.
Так, Raiffeisen є одним із небагатьох європейських банків, які продовжують роботу в Росії та наразі є найважливіших фінансових каналів, в якому російські бізнеси здійснюють операції в доларах і євро.
Завдяки цьому банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет країни-агресорки своїми податками.
Слід зазначити, що сусідка Австрії Угорщина місяцями блокує виділення 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру, через який фінансують допомогу для України, через те, що українське НАЗК внесло найбільший угорський банк – OTP Bank – у список «спонсорів війни».
На картині американського президента зображено з піднятим кулаком на сцені свого передвиборчого мітингу в Пенсильванії…
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.