Таким чином Словаччина стала дванадцятою країною, яка отримує азербайджанський газ. Його також купують Туреччина, Грузія, Італія, Греція, Болгарія, Румунія, Угорщина, Сербія, Словенія, Хорватія та Північна Македонія.
Росія заявила, що готова продовжувати постачати газ через Україну, попри війну, тоді як Київ відмовився вести переговори з Москвою щодо експорту газу.
Росія, як і раніше, відправляє близько 15 млрд кубометрів газу до Європи на рік, головним чином у Словаччину та Австрію, де Росія, як і раніше, є домінуючим постачальником.
Нагадаємо, що Росія припинила постачання газу австрійській компанії OMV після того, як вона зарахувала вартість жовтневого газу в рахунок погашення боргу “Газпрому” за рішенням арбітражу.
Європейська комісія вважає, що блок зможе витримати припинення російського транзиту через Україну без серйозного ризику для безпеки. Його план полягає в тому, щоб покладатися на альтернативних постачальників та реалізовувати свою амбітну кліматичну стратегію, включаючи більше відновлюваних джерел енергії та її економію.
Раніше повідомлялося, що Казахстан вивчає можливість збільшення щорічного обсягу постачання нафти трубопроводом “Баку – Тбілісі – Джейхан” (БТД) з 1,5 млн тонн до 20 млн тонн.