Categories: Без рубрики

“Азов” озброїли новими українськими “шахедоподібними” ударними дронами UAS SETH. Від Shahed-136 лише зовнішній вигляд

Фонд «Повернись живим» закупив для «азовців» тактичні ударні безпілотники UAS SETH українського виробництва, що оснащені автоматизованою системою наведення. Нова розробка під назвою UAS SETH, яка вперше була показана лише у грудні, вже нищить окупантів, при цьому без недоліку більшості дронів-камікадзе.

Про це повідомляє пресслужба фонду.

Бригада оприлюднила кадри застосування, де за цілевказанням розвідувального дрона оператори нового ударного безпілотника здійснюють захоплення цілі — російську вантажівку — після чого той в автономному режимі уражає її.

«Цей ударний БпАК простий в експлуатації, повністю автоматизований і вже влучає у ворожі цілі на Торецькому напрямку. З ним оператори ударних дронів будуть ще краще полювати на окупантів, їхнє озброєння та техніку», — розповіли благодійники.

Придбані фондом «Повернись живим» безпілотні ударні комплекси UAS SETH випускаються українськими виробниками.

Для досягнення якісних аеродинамічних показників розробники використали фюзеляж з трикутним крилом, що побудований за схемою «безхвостка» та багато у чому нагадує відомий силует ударного БпЛА Shahed-136.

Втім, на відміну від відомого іранського безпілотника, цей дрон оснащений електричним двигуном, який приводить у дію штовхаючий гвинт. З великою ймовірністю його запуск також виконується зі звичайної катапульти.

Дальність або ж розміри бойової частини UAS SETH не розкриваються. Проте з огляду на формфактор мова може йти про 3—5 кілограмів корисного навантаження та дальність польоту 50 км або більше.

Над кормовою частиною фюзеляжу є модуль, дуже схожий на восьмиканальну CRPA-антену захищеного прийому супутникових сигналів GPS, за допомогою якої навігаційна система може стійко працювати в умовах роботи ворожих систем радіоелектронної боротьби.

Вперше UAS SETH був публічно представлений під час візиту Канцлера Німеччини Олафа Шольца до України 2 грудня 2024 року. Тоді зазначалося, що на виставці були представлені безпілотники вітчизняного виробництва, а також створені в Україні в межах співпраці з німецькими компаніями. Зокрема, в одному з дронів застосовані системи автоматичного донаведення на ціль зі штучним інтелектом виробництва німецьких компаній.

Що відомо

Щодо візуального вигляду, то жодних сумнівів у тому чим саме надихались розробники UAS SETH немає. Це те саме рішення, яким надихнулись іранці, коли робили Shahed-136, а разом із ними китайці із ASN-301, а також тайванці з Chien Hsiang, а також ізраїльтяни з IAI Harpy – німецький DAR (Die Drohne Antiradar) від Dornier, або про ARD-10 від Kentron з ПАР, аналізує Defense Express.

Водночас реальні розміри UAS SETH значно менші ніж у Shahed-136, бо український дрон-камікадзе цілком можливо тримати у руках. Водночас габарити іранського “шахеда”: близько 3,5 метрів в довжину, 2,5 метра розмаху крила.

Український UAS SETH є значно менший виробом, що прямо впливає й на такі параметри, як дальність та вага бойової частини. Але варто підкреслити, що іранський Shahed-136 є далекобійним дроном-камікадзе, а от UAS SETH – баражуючим боєприпасом. І мова йде про засіб для ураження ворога на дальностях у десятки, а не сотні кілометрів.

В UAS SETH використаний електричний двигун, що позитивно впливає на малу помітність дрона у тепловому та акустичному діапазоні. А на фото нижче можливо помітити, що два гнізда для антен зв’язку. Окрім того, дрон, скоріш за все, оснащений завадозахищеним приймачем сигналів супутникової навігації.

Українські війська застосували новий безпілотник на Торецькому напрямку, пише Forbes. Через місяць ситуація змінилася — російські війська змушені були відступити. Українські сили, зокрема 12-та бригада “Азов” та інші військові формування вибили 2-гу загальновійськову армію Росії з більшої частини Торецька.

“Цей дрон, найімовірніше, має функцію передавання відео операторам, але його головна особливість — автономність. Він використовує багатоканальний GPS-приймач, стійкий до перешкод, що значно ускладнює його знищення. Зіткнувшись із загрозою українських дронів, російські війська в Торецьку почали пересуватися на мотоциклах, намагаючись уникати використання повільніших танків”, – йдеться у матеріалі.

Подібна ситуація спостерігається й у Покровську, де поєднання безперервних атак українських безпілотників та виснаження змушує росіян відступати. Проте війна має двосторонній ефект: у Курській області самі українські війська стикаються з нестачею постачання, зазнають атак високотехнологічних безпілотників та вимушені відходити.

Recent Posts

НАТО вважає Росію “довгостроковою загрозою” – Рютте після зустрічі з Трампом

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що європейські союзники США єдині в тому, що вважають…

10 хв. ago

Зеленський після доповіді Сирського: РФ під час масованого удару посилила штурмові дії

Президент Володимир Зеленський після доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського заявив, що "росіяни намагалися під прикриттям…

25 хв. ago

Рубіо: США показали “фінішну пряму” для досягнення миру

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа показала Україні та Росії…

38 хв. ago

Стармер висловив сподівання на припинення вогню в Україні до літа – ЗМІ

Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер висловив сподівання, що припинення вогню в Україні може бути оголошене до…

49 хв. ago

На час похорону Папи розгорнуть есмінець та антидронові системи

Міністерство оборони Італії сприятиме забезпеченню безпеки похорону Папи Франциска за допомогою систем протидії безпілотним літальним…

59 хв. ago

ЄС затвердив 20 млн євро для протиповітряної оборони Молдови

Рада ЄС затвердила виділення Молдові в рамках Європейського фонду миру 20 млн євро для модернізації…

1 годину ago