У Верховній Раді України є багато депутатів, які підтримують УПЦ МП та РПЦ загалом.
Про це розповів народний депутат України від фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович в етері КИЇВ24.
Це достатня аргументація для тих народних депутатів, які розуміють важливість своїх обов’язків з гарантуванням безпеки для країни. Це достатня аргументація для більшості українців, які теж, як показує соціологія, розуміють потребу заборони РПЦ в Україні, але, на жаль, для частини народних депутатів це не є достатньою аргументацією. Мотиви дуже різні.
Він додав, що навіть у цій Верховній Раді після початку повномасштабного вторгнення є проросійські депутати, які є фанатами Російської православної церкви в Україні. А є такі нардепи, які не хочуть втручатися у такі питання через те, що бояться втратити електорат, адже громади їхніх округів можуть належати до РПЦ.
Також В’ятрович навів у приклад керівництво фракції «Слуга Народу», яке, на його думку, підтримує УПЦ МП із цинічних міркувань. Адже ця фракція потребує голосів від таких партій як колишня ОПЗЖ. Тож такі проросійські сили ставлять умову, щоб голосування за заборону УПЦ МП в Україні не ставили на порядок денний.
Або ж, за словами В’ятровича, є депутати, яким заплатили за таку позицію.
Є, на жаль, ті народні депутати… я не здивуюся, якщо ще знайдуться народні депутати, які теж є російськими агентами, агентами ФСБ і, очевидно, що будуть захищати цю структуру, яка теж є одним із важливих інструментів ФСБ в Україні.
Нагадаємо, голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від фракції “Слуга Народу” Микита Потураєв розповів, що Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДСЕСС) не планує позиватись проти всіх парафій одночасно. Боротьба вестиметься з “верхівками”.
Зокрема боротьбу із законопроєктом про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Російською Федерацією, голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики назвав “чистою явкою з повинною”.
Потураєв додав, що кожна церква має типові статути. У разі їх зміни “верхівкою” — статути будуть змінені каскадом до самого низу.
У жовтні 2023 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроєкт, що передбачає заборону Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) та інших релігійних організацій, які мають зв’язки з Росією.
У березні 2024 року комітет рекомендував Раді підтримати цей законопроєкт і в другому читанні. Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету, зазначила, що друге читання може пройти у травні або червні.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.