Categories: Без рубрики

Байден на останній зустрічі з главою Китаю у Перу має намір обговорити Україну і залучення північнокорейських військових

Байден зустрінеться з Сі Цзіньпіном 16 листопада, щоб обговорити війну в Україні, війська КНДР в РФ та підтримку, яку сам Китай надає Росії.

Про це пишуть Reuters та “Голос Америки”.

Джо Байден на зустрічі із Сі Цзіньпінем на полях форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Лімі 16 листопада планує обговорити війну рф проти України, а також підтримку, яку Китай надає росії для зміцнення її ВПК. Про це заявив під час онлайн-брифінгу високопоставлений представник адміністрації Білого дому.

Також американський президент планує порушити питання причетності Китаю до кібератак на критичну цивільну інфраструктуру США та активізації військової діяльності Пекіна навколо Тайваню і в Південнокитайському морі.

“Президент має намір використати цю зустріч для обговорення питань, у яких існують розбіжності, а також способів вирішення цих розбіжностей у майбутньому. Я очікую, що він висловить глибоку стурбованість через підтримку Китаєм російської війни проти України, а також розгортання понад 10 тисяч військ КНДР у росії, де вони почали брати участь у бойових діях на боці військ рф”, — розповів представник адміністрації США.

Найімовірніше, зустріч із Сі стане останньою для Байдена на посаді президента США. Востаннє лідери спілкувалися телефоном у квітні.

За словами посадовця Білого дому, також передбачається, що Байден і Сі говоритимуть про співпрацю США та Китаю, відновлення контактів між військовими, боротьбу з глобальною кризою фентанілу та ризики штучного інтелекту.

Крім того, очікується, що Байден висловить “глибоку стурбованість” через підтримку Китаєм російської війни проти України і залучення військових КНДР для допомоги Росії.

Представник Білого дому наголосив, що наступній адміністрації потрібно буде шукати спосіб врегулювати “жорсткі, складні відносини” США та Китаю.

“Росія, проблеми у (Тайванській) протоці, Південнокитайське море та кіберсфера – це питання, про які наступна адміністрація повинна буде ретельно подумати, тому що це сфери глибоких політичних розбіжностей з Китаєм, і я не очікую, що вони зникнуть”, – сказав він у розмові з журналістами.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

3 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

3 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

3 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

3 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

3 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

3 години ago