Президент США Джо Байден не може дати Україні запрошення на вступ до НАТО. Це має бути рішенням усіх членів організації.
Прапори НАТО та України. Фото: Getty Images
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів голова Всеукраїнської громадської організації «Україна в НАТО», член Атлантичної ради Юрій Романюк.
Для мене це незрозуміло. Я сам бажаю вступу України в НАТО якомога скоріше, але я не розумію суть заяви. Не може бути, щоб на Банковій не розуміли, що Байден не роздає запрошення на вступ у НАТО. Він може дати запрошення на Саміт, чи приїхати у Білий дім.
Однак експерт пояснив, що запрошення дає сам Альянс. За його словами, президент України Володимир Зеленський чудово розуміє, що НАТО ухвалює усі рішення консенсусом.
Питання, де, наприклад, консенсус з боку Угорщини, Словаччини. Німеччина зараз у складному становищі. Постійно вони заявляли, що Україна не готова до вступу у НАТО і наводили цілий перелік вимог, які треба виконати. У НАТО 32 держави, а не Байден чи Трамп.
Нагадаємо, 18 вересня видання Le Monde писало про те, що Україна сподівається отримати від США запрошення до НАТО до того, як Джо Байден покине Білий дім.
Зазначалося, що президент України Володимир Зеленський прагне схилити свого американського колегу до рішучих дій і дати можливість Києву вступити в переговори з Москвою з позиції сили. Це частина його плану перемоги, презентованого Вашингтону раніше, розповіли джерела видання.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…