Президент США Джо Байден затвердив новий меморандум про національну безпеку, що має слугувати дорожньою картою для нової адміністрації Дональда Трампа, яка прагне протидіяти зростаючій співпраці між Китаєм, Іраном, Північною Кореєю та Росією.
US President Joe Biden at the Elysee Palace in Paris, France, on Saturday, June 8, 2024. Biden has used the D-Day anniversary events to highlight the need to sustain support for Kyiv, linking its struggle to repel Russia to the effort to liberate Europe eight decades ago. Photographer: Nathan Laine/Bloomberg via Getty Images
Чиновники адміністрації Байдена почали розробляти ці настанови цього літа. За словами двох високопоставлених чиновників адміністрації, цей документ міг би допомогти наступній адміністрації з першого дня вибудувати підхід до того, як реагувати на посилення відносин між найбільш відомими супротивниками США.
Посадовці, які говорили на умовах анонімності згідно з основними правилами, встановленими Білим домом, заявили, що засекречений меморандум не буде оприлюднений через чутливість деяких висновків, які містяться в ньому.
У документі чотири загальні рекомендації: покращити міжвідомчу співпрацю уряду США, прискорити обмін інформацією з союзниками про чотирьох супротивників, збалансувати виконання санкцій та інших економічних інструментів для досягнення максимальної ефективності, посилити підготовку до врегулювання одночасних криз за участю супротивників.
Посадовці зазначили, що оскільки Росія стала більш ізольованою у світі, Москва звернулася до Ірану за безпілотниками та ракетами. З Північної Кореї росіяни отримали артилерію, ракети і тисячі військових для війни проти України. Китай підтримав Росію компонентами подвійного призначення, які допомагають підтримувати її ВПК.
«Байден і новообраний президент Дональд Трамп мають різко відмінні світогляди, але представники обох адміністрацій заявили, що вони намагалися координувати свої дії з питань національної безпеки під час перехідного періоду», — пише видання.
США вже багато років занепокоєні співпрацею між Китаєм, Іраном, КНДР та РФ. Координація між країнами прискорилася після вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
Київський салон краси Nomade Studio звільнив співробітницю, яка відмовилася розмовляти українською мовою з клієнтами.
Британські військові у разі розміщення в Україні миротворців із країн ЄС займатимуться, найімовірніше, навчанням ЗСУ,…
Служба безпеки України затримала подружжя за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами та підготовці терактів…
Папа Римський Франциск передав майже всі свої гроші, близько 200 000 євро, в'язниці для неповнолітніх…
Експрезидент України, втікач Віктор Янукович отримав другий вирок в українському суді: 15 років позбавлення волі за підбурювання…
Лідери академічної спільноти США, які спочатку неохоче виступали проти дій президента Дональда Трампа, починають об'єднуватися.