У березні президент Джо Байден затвердив засекречений ядерний стратегічний план США, який вперше переорієнтовує американську стратегію стримування швидкого розширення Китаєм свого ядерного арсеналу.
WASHINGTON, DC - JULY 14: U.S. President Joe Biden delivers a nationally televised address from the Oval Office of the White House on July 14, 2024 in Washington, DC. The president was expected to expound on remarks given at a news conference earlier in the day on yesterday's shooting in Butler, Pennsylvania, in which former U.S. President Donald Trump was injured at a campaign rally. (Photo by Erin Schaff-Pool/Getty Images)
Про це повідомляє The New York Times.
У березні цього року Байден схвалив оновлений абсолютно секретний стратегічний ядерний план США. У ньому йдеться про необхідність підготовки Збройних сил Сполучених Штатів до можливих ядерних зіткнень із Росією, Китаєм і Північною Кореєю. Документ називається “Посібник з ядерної зайнятості”, пише видання.
Новий план “вперше переорієнтує стратегію стримування Америки, зосередившись на швидкому розширенні ядерного арсеналу Китаю”. Це відбулося на фоні припущень Пентагону, що в наступне десятиліття ядерні запаси Китаю конкуруватимуть за розміром і різноманітністю із запасами Сполучених Штатів і Росії.
Посібник з ядерної зайнятості” оновлюється кожні чотири роки або близько того. Він настільки засекречений, що не має електронних копій – лише невелику кількість друкованих копій, поширених серед кількох високопосадовців.
Ядерний стратег з Массачусетського технологічного інституту, який працював у Пентагоні, заявив, що “президент нещодавно видав оновлене керівництво із застосування ядерної зброї, яке враховує наявність кількох ядерних супротивників”.
За його словами, “настанови щодо озброєнь пояснюють” значне збільшення розміру і різноманітності ядерного арсеналу Китаю.
Старший директор з контролю над озброєннями й нерозповсюдженням Ради національної безпеки Пранай Вадді підкреслює “необхідність стримування Росії, КНР і Північної Кореї одночасно”, посилаючись саме на цей “таємничий документ”.
Нагадаємо, що в Росії заявили, що не виключають розгортання ракет, зокрема в ядерному оснащенні, у відповідь на розміщення далекобійної зброї США у Німеччині. У Кремлі звинуватили Німеччину і США в “тотальному руйнуванні системи домовленостей у сфері контролю над озброєннями”.
Також ще в червні голова комітету оборони російської Держдуми Андрій Картаполов заявив, що Росія може скоротити час прийняття рішення на застосування ядерної зброї, передбачений офіційною доктриною. За словами військового аналітика Дениса Поповича, росіяни прагнуть змінити свою ядерну доктрину для шантажу України та її західних союзників.
За даними видання FT, Росія навіть припускала завдавання низки нищівних ударів по цілях, розташованих по всій Західній Європі.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.