Адміністрація президента США Джо Байдена за кілька днів до завершення свого терміну скористалася законом 2017 року, щоб ускладнити для наступників скасування ключових санкцій проти Росії.
US President Joe Biden during the Everytown for Gun Safety "Gun Sense University" conference in Washington, DC, US, on Tuesday, June 11, 2024. The annual conference gathers gun violence survivors, volunteers, and advocates to receive training on organizing efforts. Photographer: Ken Cedeno/CNP/Bloomberg via Getty Images
Про це у середу повідомляє Financial Times.
Згідно з новими правилами, Конгрес отримав право блокувати будь-які спроби зняти обмеження. Крім того, впровадження вторинних санкцій тепер стало обов’язковим.
Такий крок спрямований на посилення механізмів контролю над санкційною політикою та збереження тиску на Росію.
Міністерство фінансів США оголосило у середу нові санкційні заходи, під які потрапили близько 100 ключових російських компаній, зокрема у фінансовій, енергетичній та оборонній сферах. До списку увійшли, зокрема, один із найбільших виробників зброї Тактичне ракетне озброєння та Московська біржа.
Якщо уряд США захоче виключити будь-яку компанію зі списку, це рішення протягом 30 днів повинен затвердити Конгрес. У разі відмови виключення буде заблоковано, повідомляє Financial Times.
Повноваження Конгресу щодо контролю за санкціями визначає закон Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA), ухвалений у 2017 році після втручання Росії у вибори в США. Адміністрація Байдена використала цей закон як основу для запровадження нового санкційного списку.
Це дозволить Конгресу заблокувати можливі спроби Дональда Трампа скасувати заходи, спрямовані на ослаблення військово-промислового потенціалу Росії, зазначає FT.
15 січня влада США запровадила санкції проти тимчасово окупованої країною-агресором РФ Запорізької АЕС і призначеного Кремлем «гендиректора» станції Владислава Ісаєва.
До оновленого списку санкцій SDN додали УМК-Сталь, що входить до держкорпорації Роскосмос, Мотовіліхінські заводи, ЛААЗ, Нижньогородське науково-виробниче об’єднання імені Михайла Фрунзе, Новотроїцький завод хромових сполук, парк Патріот, держкомпанію Воєнторг та інші підприємства.
Раніше повідомлялося, що санкції США проти російської нафти можуть суттєво порушити її ланцюги постачання.
В Україні Молодіжна рада при Міністерстві охорони здоровʼя спільно з U-Report провели опитування про вірус…
Влучання в об'єкт інфраструктури було досить суттєвим, зазначив посадовець.
За даними оператора, "перебої в постачанні електроенергії в Португалії були спричинені збоєм в іспанській електромережі,…
Росія використовує білорусів як «гарматне м’ясо». За даними "Хочу жити", на фронті було ліквідовано щонайменше…
Підозрюваний вимагав від представника суб’єкта господарювання гроші за надання дозволу на проведення медійних заходів на…
Пам'яткоохоронний фасад у центрі міста Києва відновили завдяки розголосу.