Палата представників Сполучених Штатів наполягає на відправленні в Україну далекобійних ракет ATACMS.
EAST COAST, SOUTH KOREA - JULY 29: In this handout photo released by the South Korean Defense Ministry, U.S. Army Tactical Missile System (ATACMS) firing a missile into the East Sea during a South Korea-U.S. joint missile drill aimed to counter North Korea??s ICBM test on July 29, 2017 in East Coast, South Korea. North Korea launched another test missile, believed to be an Inter Continental Ballistic Missile (ICBM), which travelled 45 minutes before splashing down in the Exclusive Economic Zone (EEZ) of Japan. (Photo by South Korean Defense Ministry via Getty Images)
Про це пише Politico.
Як зазначає видання, група членів Палати представників США на чолі з представником Джейсоном Кроу посилює тиск на Білий дім. У четвер у листі Байдену 10 законодавців-республіканців і законодавців-демократів закликали президента якнайшвидше дати «зелене світло» ATACMS.
Раніше радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван висловлював побоювання, що Україна зможе використовувати ATACMS для атак у глибині російської території. На його думку, це може призвести до переростання війни Росії проти України в Третю світову війну. також у Пентагоні зазначали, що у США і так не так багато такої зброї.
Але останніми тижнями опір відправленню в Україну суперечливих боєприпасів слабшає. Навіть сам Байден нещодавно дав зрозуміти, що Вашингтон може погодитися надати ракети. Пізніше представник Білого дому заявив, що політика адміністрації не змінилася.
Прихильники відправки ATACMS кажуть, ці системи не потребують тривалого навчання і логістичних ланцюжків, адже українські військові вже освоїли подібні технології, отже їх можна використовувати негайно.
Вони також закликають президента схвалити інші сучасні озброєння, включно з винищувачами F-16 американського виробництва і додатковими засобами ППО Patriot. У ньому також міститься заклик прискорити передачу американських танків M1 Abrams, які мають прибути в Україну до кінця року.
Нагадаємо, що наприкінці травня президент США Джо Байден заявив, що питання надання Україні далекобійних ракет ATACMS усе ще перебуває на розгляді.
Фото: Getty Images
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.