Насичена яскравими подіями лютнева афіша Національної опери України продовжує радувати своїх прихильників і після всіх новорічних святкувань. Тут і прем’єри, і знакові заходи та присвяти, і поточний репертуар, який задовольнить найвибагливішого глядача.
Розпочинається завершальний місяць зими з романтичного балету «Корсар» в сценічній редакції Віктора Яременка.
1 лютого (субота) о 15:00 – балет «Корсар» Адольфа Адана з використанням музики Лео Деліба. Романтичну історію цього разу мовою танцю розповідатимуть: Володимир Кутузов (Конрад, корсар), Ілона Кравченко (Медора), Катерина Міклуха (Гюльнара), Ілля Морозов (Ланкедем), Олександр Скулкін (Раб) та ін. Диригент – Олексій Баклан.
2 лютого (неділя) о 15:00 – лірична філософська опера «Фауст» видатного французького композитора Шарля Гуно в оригінальній постановці італійського режисера Маріо Корраді. Головні партії виконають: Дмитро Кузьмін (Фауст), Сергій Ковнір (Мефістофель), Лілія Гревцова (Маргарита), Петро Приймак (Валентин), Алла Позняк (Марта), Владіслав Фоміних (Вагнер), Ірина Петрова (Зібель). Диригент – Алла Кульбаба.
Окрасою вистави є знаменита балетна сцена «Вальпургієва ніч».
6 лютого (четвер) о 17:00 – балет Михайла Скорульського «Лісова пісня».
Лірико-драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки — перлина українського балету пройнятий палкою вірою у поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного. В головних партіях заявлені: Катерина Курченко (Мавка), Ян Ваня (Лукаш), Ілля Морозов (Перелісник), Марія Кірсанова (Килина), Євген Логвиненко (Той, що греблі рве), Артем Кадурін (Водяник), Сергій Литвиненко (Лісовик) та ін. Диригент – Віктор Олійник.
7 лютого (п’ятниця) о 17:00 – опера Дж.Пуччіні «Мадам Баттерфлай» (Чіо-Чіо-Сан).
Одна з найдраматичніших світових опер про життя сильної жінки «Мадам Баттерфляй» Дж. Пуччіні – це надзвичайно чуттєва історія про жертовне та віддане кохання юної японської гейші Чіо-Чіо-Сан. Традиційне японське кімоно, яке носить юна дівчина, схоже на легкі крила метелика, який летить на безжалісний вогонь кохання до підступного офіцера… В титульній партії – Вікорія Ченська. Також в головних ролях: Олег Злакоман (Б.Ф.Пінкертон, офіцер морського флоту США), Наталя Кисла (Сузукі) та інші.
8 лютого (субота) о 15:00 – вечір одноактних балетів.
9 лютого (неділя) о 15:00 – перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка. Сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання. Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка. Опера Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» належить до визначних творів української музичної культури. Але навіть в класичні твори час вносить свої корегування – так у виставу зайшов відомий мем про паляницю…
У титульній партії Наталія Николаїшин (журналісти уже давно «охрестили» співачку «заслужена Наталка України»). Також в головних ролях: Анжеліна Швачка (Терпелиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Сергій Пащук (Возний, жених Наталчин), Богдан Тарас (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин). Диригент – Богдан Пліш.
12 лютого (середа) о 17:00 – вечір двох одноактних сучасних балетів у постановці Олесі Шляхтич OSDC DANCE THEATER. Постановний склад обох вистав: балетмейстерка-постановниця – Олеся Шляхтич, художник-сценограф – Петро Богомазов, автор графічного дизайну декорацій – Safdi, художник – Євген Клименк, художник костюмів – Марія Руденко, балетмейстер-репетитор – Євген Кайгородов, помічник хореографа – Микита Кайгородов.
13 лютого (четвер) о 17:00 – балет «Віденський вальс» Одна із найяскравіших балетних вистав театру на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа у постановці Аніко Рехвіашвілі.
14 лютого (п’ятниця) о 17:00 – опера Вінченцо Белліні «Норма». У своєму знаменитому творі, який вважається абсолютним музичним шедевром, композитор багатогранно розкрив характер головної героїні — сильної, жагучої жінки, яка гаряче і беззастережно кохає та глибоко страждає. Перлиною опери є молитва Норми «Casta diva» — одна з кращих мелодій, коли-небудь створених протягом всієї історії музичного мистецтва.
15 лютого (субота) о 15:00 – балет А.Адана «Жізель».
Балетмейстер-постановник нової редакції – Віктор Яременко, диригент-постановник нової редакції – Олексій Баклан, художник-постановник нової редакції та художник з костюмів – Марія Левитська. Прем’єра цієї постановки з величезним успіхом ще минулої зими пройшла в Японії, а тепер ця вистава збирає аншлаги в Києві. До речі, цієї зими балетна трупа повторила тогорічний успіх «Жізелі» в Японії.
16 лютого (неділя) о 15:00 – комічна опера Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник». Вистава належить до найвідоміших у своєму жанрі й ось уже понад двісті років залишається не тільки у поточному репертуарі світового оперного мистецтва, а й користується незмінною прихильністю слухачів. Її герої потрапляють у досить химерні ситуації, окреслені дотепним сюжетом лібрето, створеного за мотивами безсмертної французького драматурга П’єра Бомарше.
В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка постановка «поза простором та поза часом» одразу стала однією з найулюбленіших у киян та гостей міста.
20 лютого (четвер) о 17:00 – До Дня Героїв Небесної сотні балет «Елегія воєнного часу» на музику Валентина Сильвестрова у постановці всесвітньо відомого танцівника і балетмейстера Олексія Ратманського.
21 лютого (п’ятниця) о 17:00 – опера «Флорія Тоска» Дж.Пуччіні, яка по праву вважається однією з найбільш популярних вистав у світі.
22 лютого (субота) о 15:00 – комічний балет «Весілля Фігаро» на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.
23 лютого (неділя) о 15:00 – До третьої річниці повномасштабного вторгнення – «Воєнний реквієм» Бенджаміна Бріттена. ПРЕМ’ЄРА.
«Військовий реквієм» – культовий твір ХХ століття, написаний для хору, оркестру та солістів, вважається вершиною творчості Бенджаміна Бріттена.
Музична мова «Військового реквієму» зрозуміла для широкого загалу, проте водночас незвична й оригінальна. Засоби виразності почергово змінюють настрої звучання: від покірного до тривожного. У «Військовому реквіємі» поєднуються меси за загиблими та поезії Вільфреда Овена – поета часів Першої світової війни, якого Бріттен назвав найбільшим військовим поетом і одним із найоригінальніших поетів століття» в контексті мес за померлих.
Перше виконання «Військового реквієму» відбулося 30 травня 1962 року під час церемонії освячення кафедрального собору в майже цілковито зруйнованому німецькими бомбардуваннями місті Ковентрі під час Другої світової. Після прем’єри, що завершилася на прохання Бріттена без оплесків, твір був визнаний абсолютним шедевром сучасності.
27 лютого (четвер) о 17:00 – балет Людвіга Мінкуса «Баядерка». Вистава займає особливе місце в історії українського хореографічного мистецтва, бо саме ним 2 жовтня 1926 року започаткував свою історію київський балет. І саме цей балет був заявлений на 24 лютого 2022 року, але зі зрозумілих причин вистава не відбулась.
28 лютого (п’ятниця о 17:00 – наймасштабніша постановка часів незалежної України – опера Дж.Верді «Дон Карлос».
Важливо!
У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.
Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.
Квитки на вистави надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можна тепер не тільки онлайн, а й в касах театру.
Раніше Володимир Путін заявив про готовність заморозити бойові дії по лінії зіткнення й відмовитися від…
у рамках перемовин з Україною про вступ до Євросоюзу скринінговий звіт Єврокомісії щодо кластера 1…
Сили оборони підтверджують влучання та вибухи в районі цілі.
Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…
За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…
Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…