Categories: Без рубрики

Балістична ракета “Орєшнік” не є новою розробкою РФ — The New York Times

Суббоєприпаси на балістичних ракетах великої дальності "вельми незвичайні", але багато ракет використовують одні й ті самі технології, пише видання.

Російська балістична ракета “Орєшнік”, якою Путін лякає Європу та США, не є новою розробкою РФ, пише The New York Times.

“”Орєшнік” також здатен нести ядерну зброю. Однак досі невідомо, яку саме вибухівку, якщо вона взагалі була, ракета доставила на територію України”, — йдеться у матеріалі.

Пентагон стверджує, що “Орєшнік” є модифікацією російської міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) ракети РС-26 “Рубєж”, випробування якої проводять із 2011 року.

Назва ракети — можливе посилання на суббоєприпаси, що нагадують грона лісових горіхів, говорить експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень Тімоті Райт.

“Ця система перебуває в розробці вже деякий час”, — зазначає експерт з нерозповсюдження ядерної зброї з Інституту міжнародних досліджень Міддлбері Джеффрі Льюїс.

За словами Райта, між ракетними системами “Орєшнік” і “Рубєж” є деякі фізичні відмінності. Уламки з місця удару вказують на те, що “Орєшнік” має розмір близько 92 см в окружності, тоді як “Рубєж” — 1 м 83 см.

“Можливо, це пояснюється тим, що “Орєшнік” розрахований на польоти на менші відстані, ніж “Рубєж”. Як МБР, “Рубєж” зможе досягти цілі в будь-якій точці Землі, заявляють експерти, тоді як “Орєшнік” може пролетіти близько 5 488 км. Однак це дозволить їй досягти більшої частини Європи”, — йдеться у матеріалі.

Попри те, що “Орєшнік” належить до класу МБР, аналітик британської компанії Janes Нік Браун, що спеціалізується на оборонній розвідці, заявив, що це найдалекобійнiша зброя, яку колись використовували в конфліктах у Європі.

Ґрунтуючись на попередніх випробуваннях, експерти вважають, що “Рубєж” може нести до чотирьох боєголовок. Під час удару по Дніпру “Орєшнік” ніс шість боєголовок, кожна з яких складалася з шести суббоєприпасів.

За словами Райта, суббоєприпаси на балістичних ракетах великої дальності “вельми незвичайні”. Але багато ракет використовують одні й ті самі технології.

“Не треба винаходити колесо щоразу, коли створюєш нову ракету”, — сказав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський та генеральний секретар НАТО Марк Рютте обговорили конкретні потреби України у системах ППО на тлі нещодавного російського удару новою балістичною ракетою.

Recent Posts

Келлог назвав позитивними переговори в Лондоні

Спецпредставник США Кіт Келлог назвав позитивними переговори з українською стороною в Лондоні в середу, 23…

12 хв. ago

Російська атака: поранені 2 залізничники, пошкоджено колію і будівлі УЗ

Машиніст поїзда та провідник дістали поранення внаслідок російської комбінованої атаки уночі 24 квітня, пошкоджено колію…

21 хв. ago

Внаслідок нічної атаки на Київщині пошкоджені житлові будинки, поранені люди

Внаслідок російської комбінованої атаки РФ у Бучанському районі Київщини постраждали дві жінки. Пошкоджені будинки, авто та…

30 хв. ago

Зеленський дав велике інтерв’ю Бену Шапіро

Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв'ю відомому американському журналісту Бену Шапіро.

33 хв. ago

Держдеп заперечує плани зняття санкцій з «Північного потоку — 2» та інших енергоактивів РФ

Державний секретар США Марко Рубіо заперечив інформацію в медіа, що Штати працюють над зняттям санкцій…

45 хв. ago

Трамп: Ми маємо угоду з Росією, тепер потрібна згода Зеленського

Під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова укласти…

2 години ago