Верховна Рада планує прийняти закон про розкриття банками низки даних користувачів платіжних послуг у разі отримання фінансовою установою такого запиту від поліції.
Selective focus shooting on hand of Businessman giving pen to Partnership to sign contract agreement in document
Про це пише судово-юридична газета.
Як зазначається, в Україні змінять правила реагування банків у разі отримання запитів від поліції щодо махінацій з коштами.
Видання зазначає, що у статті 62 Закону «Про банки та банківську діяльність» стосовно порядку розкриття банківської таємниці встановлять нову підставу для розкриття банками інформації щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю. А саме, фінансові установи повинні будуть розкрити її органам Національної поліції України.
Згідно зі статтею, отримавши відповідний запит, фінансові установи будуть зобов’язані протягом найкоротшого терміну (не пізніше 24 годин після отримання запиту) надати таку інформацію про:
1) суму та валюту платіжної операції;
2) дату проведення платіжної операції;
3) тип платіжної операції;
4) геопросторові дані, IP-адресу, адресу засобу дистанційної комунікації (включаючи платіжний застосунок) або платіжного пристрою, що використовувався для здійснення платіжної операції (за наявності), а в разі здійснення платіжної операції через касу – адресу каси (за наявності);
5) ідентифікаційні дані отримувача: для фізичної особи – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків; для юридичної особи – повне найменування, ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
6) повне найменування надавача платіжних послуг отримувача;
7) унікальний ідентифікатор отримувача та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку отримувача;
8) найменування та код еквайра (за наявності);
9) ідентифікатор платіжного пристрою (за наявності);
10) код, що ідентифікує операцію в платіжній системі (за наявності);
11) унікальний ідентифікатор платника та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку платника.
Як зазначає Головне юридичне управління парламенту, йдеться про надзвичайно широкий обсяг інформації та при цьому не обмеження підстав надсилання такого запиту.
Нагадаємо, Національний банк України з 1 жовтня на пів року запровадить ліміт для переказів фізичних осіб з карти на карту у розмірі 150 000 гривень на місяць. У Нацбанку розповіли, що це обмеження буде діяти на вихідні перекази за всіма рахунками, які людина відкрила в одному банку, на рахунки інших клієнтів.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.