Національний проект «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» став впізнаваним не лише за змістом, а й за візуальним сприйняттям.
Про це повідомляє прес-служба КОДА.
«Здебільшого для впізнаваності люди помічали медоносне дерево графічними знаками роду, який у період слабкого поширення писемності був своєрідним комунікаційним символом, призначеним для означення присвійної фіксації, – зауважує куратор Національного проекту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. – Нині складно відстежити родові знаки давніх медоборів, однак цілком вірогідно, що деякі символи, якими оздоблений логотип проекту, могли бути елементами родових знаків».
Це прості знаки, які певним чином відображають давньоруські символи, одні з яких часто, інші – епізодично зустрічаються в українських візерунках: бджола, осьмирожка, розетка, хрести, дерево.
Нагадаємо, ініціатором проекту став Вишгородський історико-культурний заповідник. Реалізовується він за підтримки Житомирської, Київської та Рівненської облдержадміністрацій.
Фото: КОДА, pixabay.com
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…
Згідно з розрахунками Фонду, загальний держборг України у 2024 році, після двох років повномасштабної війни…
Home Sweet Home: Rebirth — це надприродний хорор, заснований на популярній тайській відеогрі Home Sweet…
Ексгумації підлягають поховання радянського розвідника, агента НКВС, диверсанта, спецагента-ліквідатора Миколи Кузнєцова (справжнє ім’я Никанор) і…
Росія внесла 21-го парламентаря з Великої Британії у «стоп-лист» для в'їзду в країну