Categories: Без рубрики

Безрукова заявила про ймовірність блокування закупівель для ЗСУ через дії Умєрова

Контрактування боєприпасів та постачання через Агенцію оборонних закупівель від 27 січня може бути заблоковано. Це може статися через юридичну колізію, яка виникла у зв’язку з рішенням міністра оборони України Рустема Умєрова щодо непродовження контракту з Мариною Безруковою та призначення на посаду очільника АОЗ Рустема Жумаділова, який також очолює Державний оператор тилу.

Про це заявила Марина Безрукова в ефірі «Радіо Свобода».

«З 9-ї години, скоріше за все, контрактування, постачання може бути заблоковано, тому що ми стали в юридичну колізію, коли зараз я не можу виконувати свої обов’язки, оскільки є певні реєстраційні дії. Новопризначений ТВО теж навряд чи може виконувати свої обов’язки, оскільки його призначення суперечить закону, статуту, і взагалі насправді маємо юридичний блок. Я не знаю, навіщо це було зроблено, це дуже дивна ситуація», – сказала Безрукова.

За її словами, зараз складно спрогнозувати наслідки таких рішень міністра оборони. Безрукова вважає, що ця ситуація може негативно позначитися на відносинах із партнерами України за кордоном.

«Ми радитимемося з юристами, ми радитимемося з безпекою. Але ситуація абсолютно жахлива. Мене насправді єдине, що турбує, – це яким чином з неї вийти правильно і яким чином ми можемо повернути це в правильну юридичну площину, щоби не зупиняти процеси контрактування і постачання, щоби не ставити під загрозу дії мої як керівника агенції… Це дуже серйозна репутаційна втрата, дуже серйозна», – зазначила  посадовиця.

Окрім цього, Безрукова стверджує, що міністр Умєров публічно на нарадах підтримував її діяльність на посаді й не висловлював претензій до якості роботи.

«Насправді, жодного разу, очі в очі, не було сказано до мене жодних претензій з боку міністра Умєрова. Я, чесно кажучи, просто хочу з ним поговорити очі в очі по-чоловічому, тому що, якщо я насправді його не влаштовую, то чому він про це мені не скаже в очі? Чому не поговорить? Чому ховається?» – каже Безрукова.

Нагадаємо, 20 січня наглядова рада агенції подала Умєрову рекомендацію продовжити на один рік контракт з Мариною Безруковою.

24 січня наглядова рада АОЗ продовжила повноваження директорки Безрукової, оформивши це як додаткову угоду до контракту. Документ щодо продовження контракту на рік підписав представник держави та голова ради Юрій Джигир.

Однак міністр оборони Рустем Умєров заявив, що замість Безрукової АОЗ очолить Арсен Жумаділов, який нині очолює Державний оператор тилу. Також Умєров заявив про відкликання двох представників держави з наглядової ради та її перезапуск «найближчим часом».

Після цього очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін висловив думку про те, що міністра оборони необхідно відправити у відставку, оскільки він є винним у зриві реформи оборонних закупівель.

Центр протидії корупції (ЦПК) подав заяву до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про зловживання міністром оборони Рустемом Умєровим службовим становищем.

Водночас Агенція оборонних закупівель продовжує працювати під керівництвом Марини Безрукової. Там наголошують, що  повноваження подовжувати чи розривати чинний контракт директора має виключно наглядова рада.

Раніше журналісти опублікували розслідування, в якому розповіли, що у листопаді минулого року уряд за поданням міністра оборони Рустема Умєрова забрав з бюджету Міноборони 23 млрд грн і віддав їх Державній прикордонній службі на закупівлю боєприпасів. Вся сума була перерахована за 100% авансом компанії Phu Lechmar, яка не є виробником зброї, а є лише посередником. Журналісти звернули увагу на те, що ця компанія раніше отримувала контракт на постачання боєприпасів ЗСУ і не виконала його. Також журналісти виявили зв’язок цієї компанії з компанією «Львівський арсенал», яка ще за часів міністра оборони Олексія Резнікова отримала повну передоплату в сумі 1,5 млрд грн за постачання снарядів з Європи, але не поставила їх.

Тоді керівниця АОЗ Марина Безрукова коментувала, що ці гроші мали бути використані для укладення додаткових угод із компаніями, які затримувалися через ліцензії. Безрукова стверджує, що умови контрактів, які уклала АОЗ, вигідніші, ніж пропозиції прикордонної служби.

Recent Posts

Висунення Путіним вимог до 30-денного припинення вогню розцінюватиметься як відмова — Стармер

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…

11 години ago

Міжнародні санкції роблять неможливою перемогу Росії у війні з Україною – Туск

Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…

11 години ago

Зеленський та європейські лідери сказали Трампу, за якої умови Україна буде готова до прямих перемовин з рф — Axios

Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…

11 години ago

США і Китай зустрілися, аби обговорити взаємну тарифну політику

10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…

11 години ago

На фронті від початку доби зафіксовано 84 зіткнення, бої тривають

Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…

12 години ago

США моніторитимуть перемирʼя в Україні, але допомагатимуть і партнери — Макрон

США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.

12 години ago