Благодійний фонд Гейтсів закриється у 2045 році, Білл Гейтс пожертвує 99% свого статку на його утримання. За 25 років він витратив 100 мільярдів доларів, з яких приблизно половина пішла на глобальне здоров'я. Протягом наступних 20 років фонд отримає ще 200 мільярдів доларів.
NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 23: As world leaders gather in New York for the UN General Assembly, Bill Gates speaks on stage during the annual Goalkeepers NYC event, hosted by the Bill & Melinda Gates Foundation, at Jazz at Lincoln Center in New York City, September 23, 2024. The event is a catalyst for action linked to the UN's 17 Sustainable Goals, bringing together leaders and changemakers from around the world to make progress towards ending poverty, fighting inequality, and stopping climate change by 2030. (Photo by Roy Rochlin/Getty Images)
Про це повідомляють Associated Press, ABC News.
Білл Гейтс оголосив, що він пожертвує 99% свого залишкового статку у Фонд Гейтсів, який закриється у 2045 році, раніше ніж планувалося. Сьогодні це становить приблизно 107 мільярдів доларів.
Це зобов’язання є одним з найбільших благодійних внесків в історії, перевищуючи пожертви таких промисловців, як Джон Д. Рокфеллер і Ендрю Карнегі, якщо врахувати інфляцію. Тільки обіцянка інвестора Воррена Баффета може бути більшою, залежно від коливань фондового ринку.
Гейтс зазначив, що його пожертва буде надходити поступово і дозволить фонду витратити додаткові 200 мільярдів доларів протягом наступних 20 років. “Це захоплююче мати можливість вкласти таку велику суму у ці справи,” — сказав Гейтс у інтерв’ю.
Фонд Гейтсів, заснований у 2000 році, став одним з найбільших благодійних фондів у світі. За 25 років він витратив 100 мільярдів доларів, з яких приблизно половина пішла на глобальне здоров’я. Фонд активно співпрацює з урядами та компаніями для зниження витрат на медичні послуги в країнах з низьким та середнім доходом.
Фонд Гейтсів допоміг створити дві основні державні-приватні партнерства. Зокрема, Глобальний фонд, що фінансує лікування та контроль ВІЛ, туберкульозу та малярії.
У 2021 році, після розлучення з Меліндою Френч Гейтс, він залишився єдиним засновником фонду. Мелінда пішла з фонду у 2024 році, щоб зосередитися на власних ініціативах, включаючи організацію Pivotal Ventures.
Незважаючи на досягнення, фонд піддається критиці щодо впливу на політику охорони здоров’я. Дослідники запитують, чому одна багата родина має стільки влади у визначенні напрямків розвитку глобальних ініціатив.
Гейтс визнає, що існують виклики, пов’язані з глобальними конфліктами та скороченням фінансування, які можуть ускладнити роботу фонду у майбутньому. “Нам потрібно поновити зобов’язання тих, хто має ресурси, допомагати тим, хто найбільше потребує,” — зазначив він.
Гейтс сподівається, що інші багаті люди також пожертвують свої статки на благодійність. Він підкреслив, що 20 років — це оптимальний час для використання коштів, щоб досягти прогресу у вирішенні проблем глобального здоров’я.
У свою чергу, глава польського МЗС Радослав Сікорський заявив, що Туреччина і Китай можуть замінити…
Віряни католицької церкви радіють обранню нового Папи.
Дітей вчать збирати автомати, маршувати, «ненавидіти Європу й вірити, що Україна — ворог». Кулеба зазначив,…
Це перша домовленість із десятків країн, які підпадали під дію мит.
У центрі Києва 10 травня обмежать рух через візит іноземних делегацій. Конкретний час та локації…
Нагадаємо, сьогодні, 8 травня, Верховна Рада збиралася на екстрене засідання. Одним із питань порядку денного…