Службові особи ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика", АТ "Володимир-Волинська торгівельна компанія", ТОВ "Луцька аграрна компанія" та АТ "Володимир-Волинська аграрна компанія" "вчиняють дії направлені на підтримку та фінансування діяльності військових формувань країни-агресора".
Слідче управління Головного управління Служби безпеки України (СБУ) підозрює посадових осіб ряду підприємств, власниками яких є брати Михайло та Дмитро Добкіни, в пособництві державі-агресору (ст. 111-2 Кримінального кодексу, санкція – позбавлення волі на строк від 10 до 15 років).
Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду Києва від 24 березня 2025 року про надання доступу до речей і документів, текст якого є в розпорядженні ЕП.
Обґрунтовуючи необхідність надання доступу старший слідчий Олександр Майборода вказує на встановлення фактів того, що службові особи ПрАТ “Володимир-Волинська птахофабрика”, АТ “Володимир-Волинська торгівельна компанія”, ТОВ “Луцька аграрна компанія” та АТ “Володимир-Волинська аграрна компанія” “вчиняють дії направлені на підтримку та фінансування діяльності військових формувань країни-агресора”.
В якості доказів цього наводяться покази свідка від 13 вересня 2024 року, який повідомив що представники перших трьох згаданих вище компаній упродовж 2019-2021 років більшу частину виготовленої продукції з птиці, з метою надприбутків, постачали для реалізації за готівку на тимчасово окупованих територіях Луганської області.
Крім того, “за результатами негласних слідчих дій встановлено факти експорту продукції з птиці ПрАТ “Володимир-Волинська птахофабрика” до Туреччини та Узбекистану з метою подальшого реекспорту товарів до РФ, а також встановлено факти передачі значних сум готівкових коштів здобутих ймовірно неправомірним шляхом, зокрема внаслідок постачання продукції на тимчасово окуповані території Луганської області та РФ”.
“В ході досудового розслідування встановлено, що вищезгаданими компаніями, які підконтрольні Добкіним Дмитру та Михайлу, а також фізичним особам, які мають (з ними) родинні зв’язки, вчиняється ряд фінансових операцій (з цінними паперами), які мають характеристики скоординованих та спланованих дій, метою яких є акумуляція та подальша конвертація готівкових коштів, які потім оготівковуються, задля фінансування діяльності військових формувань країни-агресора”, – йдеться в ухвалі.
Окремий епізод цього ж кримінального провадження – звинувачення в тому, що керівництво ПрАТ “Володимир-Волинська птахофабрика”, інші посадові особи торгової групи “Епікур” за сприяння посадових осіб Володимир-Волинської міської ради протягом 2021-2024 років без належного оформлення дозвільних документів використовували орендовані комунальні землі площею 11 гектарів в якості відстійників (поля фільтрації) для біомаси промислових відходів.
Підозрюваним за конкретно цими звинуваченнями інкримінується ч. 1 ст. 239 ККУ (Забруднення або псування земель) та ч. 2 ст. 239-1 ККУ (Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом земель).
Нагадаємо, що Служба безпеки зібрала доказову базу на ще 14 високопоставлених російських кліриків, які пропагують кремлівський режим на тимчасово окупованих територіях України.
У пресслужбі Ватикану додали, що приготування Сикстинської капели, в якій триватиме конклав, також уже фактично…
Uniper не уточняє суму компенсації. Там повідомили, що, відповідно до умов державної допомоги, усі отримані…
На вулиці Ярославів Вал, 27 в історичному «Будинку з хлібною лавкою» хочуть відкрити ресторан мережі Tarantino Family «Буффаліно»
За словами представника Сил оборони, навіть якщо Україна і зважиться завдати удару, шанси на успіх…
Підозрюваний зобов'язаний виконувати низку обов'язків.
Для комфортної пересадки на електропоїзди київського кільця з приміських рейсів змінили низку маршрутів та розкладів…