Зокрема очікується зменшення кількості донатів на армію від населення, а це безпосередньо вплине на забезпечення українського війська.
KYIV, UKRAINE - MAY 15: A general view from a street after power outages have started as a result of Russian rocket attacks on Ukrainian infrastructure in Kyiv, Ukraine on May 15, 2024. Ukrenergo, an electricity transmission system operator, has introduced controlled emergency outages for industrial and residential consumers in all regions of the country. On 16 May, the restrictions will be in effect from 00:00 and throughout the day throughout Ukraine for household and industrial consumers since controlled outages are more predictable for consumers and make the operation of the power system safer, according the company's statement. (Photo by Danylo Antoniuk/Anadolu via Getty Images)
Про це пише The Washington Post.
Ця зима стане найгіршою в сучасній історії України через масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі, що вплине не тільки на цивільне населення, але й на забезпечення українських військ на передовій. Згідно з матеріалом, найоптимістичніший сценарій передбачає відключення світла на 4 години на добу. Проте є й гірші варіанти — по 20 годин без світла та лише 4 години електропостачання на добу.
Президент Володимир Зеленський у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН наголосив, що Володимир Путін намагається зламати волю українців, атакуючи енергетичну інфраструктуру. Ці атаки мають на меті залишити мільйони людей у темряві та холоді, змусивши їх страждати й капітулювати.
Як зазначає видання, наслідки тривалих відключень електроенергії можуть бути дуже серйозними: від перебоїв з водопостачанням та опаленням до подальшого погіршення економіки. Але найбільшим викликом стане моральне виснаження українців. Це особливо важливо, адже багато військових підрозділів отримують підтримку від цивільних через пожертви на необхідне обладнання. Якщо ресурси людей вичерпаються, підтримка може скоротитися, що матиме прямі військові наслідки.
Високопоставлений український чиновник, який залишився анонімним, висловив занепокоєння, що через енергетичні труднощі українці можуть стати пригніченими й злими. Він зазначив, що після такої зими може бути важко знайти консенсус у суспільстві.
Антон Грушецький, директор Київського міжнародного інституту соціології, вважає, що важкі умови можуть вплинути на ставлення українців до війни. Хоча зараз більшість населення проти миру з Росією “за будь-яку ціну”, спостерігається зростання кількості людей, готових до компромісів заради припинення війни.
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі КИЇВ24 повідомив, що наразі існує імовірність блекауту взимку, але вона невисока.
Зараз неможливо сказати, в яких умовах українці будуть проходити зимовий опалювальний сезон. Держава готується до зими та можливих атак Росії, захищаючи енергооб’єкти першим та другим рівнем захисту. Про це розповів премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції 10 вересня.
В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…
Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…
З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…
Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).
У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк залишається у команді Міністерства оборони України. Найближчим часом у відомстві повідомлять про…