Державний секретар США Ентоні Блінкен заперечив, що виведення американських військ з Афганістану могло надихнути Путіна на повномасштабне вторгнення в Україну.
WASHINGTON, DC - MAY 16: U.S. Secretary of State Antony Blinken testifies before the Senate Appropriations Committee May 16, 2023 in Washington, DC. The committee heard testimony on the topic of a “Review of the President's FY2024 Budget Request: Investing in U.S. Security, Competitiveness, and the Path Ahead for the U.S.-China Relationship." (Photo by Win McNamee/Getty Images)
На запитання конгресмена Грегорі Мікса, чи вбачає він зв’язок між вторгненням Путіна в Україну та виведенням військ США з Афганістану, Блінкен заявив: «Ні. Навпаки, я думаю, що наші супротивники, включно з Росією, були би раді, якби ми залишилися в Афганістані ще на 20 років».
Держсекретар нагадав, що Путін уперше вдертися в Україну в 2014 році, коли в Афганістані ще були війська США. А після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, за його словами, адміністрація США мала змогу краще координувати відповідь, бо не була прив’язана до війни в Афганістані.
На репліки інших законодавців про те, що, мовляв, невдалий вихід з Афганістану проявив слабкість США і це спонукало Росію до більшої агресії, Блінкен наголосив, що зараз Америка разом із союзниками й партнерами сильні як ніколи.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.