На думку Тетяни Комлик, вводити предмет «Основи сім'ї» в українських школах ще рано.
Дитяча письменниця, поетка та блогерка Тетяна Комлик (вона ж Татуся Бо) стримано оцінила перевидання підручника «Основи сім’ї» для вивчення на шкільних факультативах. Своїми враженнями вона поділилася в ефірі «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ».
Комлик заявила, що нова книга краща за видання 2019 року, але не ідеальна.
«В цих підручниках справа дещо краща. Вже не так агресивно нав’язується релігія, християнство. Але є проблеми з викладенням наукових фактів. Засмутив розділ про статевість і контрацепцію. Там невірні дані викладені щодо ефективності і способів контрацепції. Також проблеми з розгляненням усіх можливих засобів контрацепції — автори, наприклад, забули згадати про презерватив, один із найпопулярніших і найефективніших засобів. Також забули сказати, що обираючи засіб контрацепції, слід консультутватися з лікарем» — зазначила блогерка.
Комлик похвалила видання за розкриття проблематики родинного спілкування.
«Багато піднято тем, які стосуються родинного спілкування. Не все викладено повно і адекватно, але те, що просто починають говорити — ок» — зауважила вона.
Окремо Комлик наголосила, що предмет «Основи сім’ї» впроваджувати в українських школах надто рано, бо він погано пропрацьований.
«Поки що предмет основи сімї зарано вводити, навіть факультативно, в школи. Я говорю про те, що курс не готовий для широкого викладання, бо в ньому багато маніпуляцій, пересмикувань і відверто неправдивих фактів» — зазначила блогерка.
Комлик наголошує, що предмет «Основи сім’ї» в українських школах поки пропонується як факультативний курс, який пропонують першим або останнім уроком. Усі діти мають можливість не відівідувати ці уроки. Відвідують лише ті діти, батьки яких написали заяви на відвідування. Обов’язкове ведення таких уроків є незаконним, як і примус батьків до придбання підручників.
Нагадаємо, зміст підручника «Основи сім’ї» від 2019 року обурив деяких батьків через сексистські та дискримінаційні висловлювання (на їхню думку), тож вони звернулися до Міністерства освіти з проханням зробити антидискримінаційну експертизу видання. Скарги на підручник надходили й від деяких народних депутатів. Повідомлялося, що викладені матеріали транслюють релігійний погляд на родину, про що не попереджають на обкладинці.
У листопаді 2019 комісія вирішила призупинити викладання цього курсу в школах, проте 9 квітня 2020 року дозволила відновити за умови, якщо автор внесе відповідні зміни та перевидасть посібники.
Фото: УП
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.