ЄС вже працює над планами подальших контрзаходів на випадок, якщо їм не вдасться досягти угоди в кінці 90-денного терміну відтермінування мит.
ЄС працює над пропозицією запровадити обмеження на деякі види експорту до США як можливу тактику у відповідь на торговельну війну Трампа.
Про це пише Bloomberg.
За словами людей, знайомих з планом, обмеження будуть використані як стримуючий фактор і лише в тому випадку, якщо переговори зі США стосовно мит не приведуть до задовільного результату.
Такі заходи у відповідь з боку ЄС означатимуть ескалацію торговельної суперечки, що розширюється, оскільки вони можуть викликати відповідь з боку Вашингтона.
Обмеження експорту є одним з декількох варіантів, які розглядає ЄС. Інші можливості включають додаткові списки мит та обмеження державних закупівель для американських компаній.
Представник Євросоюзу відмовився уточнити агентству, які саме обмеження розглядає об’єднання і до яких секторів та продуктів вони будуть застосовані. Зазвичай такі заходи можуть бути реалізовані різними способами, починаючи від квот і ліцензій і закінчуючи повною забороною на певні товари.
Зазвичай такі обмеження спрямовані на товари, які є критично важливими для країни і які буде важко замінити. Наприклад, раніше цього місяця Китай додав до свого списку експортного контролю сім рідкісноземельних елементів, які використовуються у смартфонах і ліках. США майже не мають можливостей для переробки цих металів.
У понеділок у Вашингтоні відбулася зустріч єврокомісара з питань торгівлі Мароша Шефчовича з міністром торгівлі США Говардом Лутніком і торговим представником США Джеймісоном Гріром. Як повідомляло раніше агентство Bloomberg, Шефчович залишив зустріч, не маючи достатньої ясності щодо позиції США і намагаючись визначити цілі американської сторони.
ЄС вже працює над планами подальших контрзаходів на випадок, якщо їм не вдасться досягти угоди в кінці 90-денного терміну відтермінування мит. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ще одним варіантом може стати націлювання блоку на доходи від цифрової реклами американських технологічних компаній.
Нагадаємо, італійська прем’єр-міністр Джорджія Мелоні у четвер, 17 квітня, заявила, що президент США Дональд Трамп прийняв її запрошення відвідати Італію, додавши, що він також матиме можливість зустрітися з іншими європейськими лідерами.
Фонд Іннопрактика Катєріни Тіхонової, дочки російського диктатора Владіміра Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни…
Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…
Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…
Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…
У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.