США відхилили пропозицію Канади створити робочу групу, яка б займалася так званим "тіньовим флотом" російських нафтових танкерів, оскільки адміністрація президента США Дональда Трампа переоцінює свої позиції в багатосторонніх організаціях.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Канада, яка цього року головує в G7, наступного тижня прийматиме саміт міністрів закордонних справ у Шарлевуа, Квебек.
За даними джерел Bloomberg, на переговорах щодо підготовки спільної заяви з морських питань США наполягають на посиленні формулювань щодо Китаю, водночас пом’якшуючи формулювання щодо Росії.
Термін “тіньовий флот” використовується для позначення старих нафтових танкерів, прихованих від західних санкцій, накладених на Москву після того, як вона почала повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році.
Окрім накладення вето на пропозицію Канади створити робочу групу для моніторингу порушень санкцій, проєкт заяви G7, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, засвідчує, що США наполягали на вилученні слова “санкції” з посиланням на “здатність Росії підтримувати війну” в Україні, замінивши його на “отримувати дохід”.
У формулюваннях щодо безпеки на морі США наполягали на тому, щоб прямо назвати Китай, зокрема, посилаючись на ризик для “життя і засобів до існування”, спричинений його діями щодо “забезпечення незаконних морських претензій”, його повітряними маневрами, зокрема, в Південнокитайському морі.
Комюніке G7 не є остаточним, доки не буде опубліковане на основі консенсусу, і переговори все ще можуть призвести до значних змін до або під час саміту.
“Вашингтон також виступає проти посилань на морську стійкість, додали люди, а також проти зусиль зі створення морської обсерваторії для відстеження змін кордонів. Це ключове питання в морських конфліктах у всьому світі, в тому числі в Південнокитайському морі“, — йдеться в матеріалі.
За даними видання, американські дипломати поінформували своїх колег, що цей крок пов’язаний з переоцінкою Вашингтоном своєї позиції в багатосторонніх організаціях, що робить його нездатним приєднатися до нових ініціатив.
Нещодавно стало відомо, що осередком власників російського “тіньового флоту” є Дубай (ОАЕ). Журналісти відстежили адреси понад 60 таких компаній. Тисячі фірм “на папері” зареєстровані в елітному готелі у Дубаї.
Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…
Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…