Близько 30% ядерного арсеналу Росії, який налічує приблизно 5580 боєголовок, перебуває у зоні досяжності українських дронів та ракет, пише американський журнал про міжнародні відносини та зовнішню політику США Foreign Affairs.
The nuclear warheads of a ballistic missile are aimed upwards for a nuclear strike. army weapons. the threat of a weapon.
Про це йдеться в статті Foreign Affairs під назвою “Як війна в Україні може випадково стати ядерною”.
Автор статті наголошує, що немає жодних ознак того, що українські сили навмисно націлені на місця зберігання ядерних боєголовок. Водночас він підкреслює, що відповідальність за переміщення своїх ядерних боєголовок подалі від небезпеки лежить на російському уряді.
Щонайменше 14 російських об’єктів зберігання ядерних боєприпасів зараз перебувають у зоні досяжності українських безпілотників. Щонайменше 2 з цих об’єктів знаходяться менш ніж за 100 миль від українського кордону, в межах досяжності більш потужних ракет, якими Україна вже володіє, а ще 5 об’єктів розташовані менш ніж за 200 миль від кордону – приблизно в межах досяжності сучасних ракет, наданих Заходом, які Україна просить дозволити використовувати проти звичайних цілей в Росії.
Вважається, що Росія зберігає десятки ядерних боєголовок для літаків малої дальності на авіабазах “Єйськ” та “Морозовськ”.
Росія лише повідомляла, що її сховище в Білгороді більше не зберігає ядерні боєголовки, і не зробила жодних заяв про стан боєголовок, які вона тримає в інших своїх сховищах.
Як відомо, усі ці аеродроми неодноразово атакувала Україна. Видання наголошує, що удар по сховищу сам по собі не призведе до ядерного вибуху боєголовок.
Загроза існує, коли боєголовка перебуває не в бункері – наприклад, під час переміщення для технічного обслуговування в межах сховища або на залізничному перевантажувальному пункті.
Нагадаємо, у ЄС розслідують схему продажу російської нафти після ребрендингу в Туреччині.
Раніше за Крісом Мартіном не помічалося толерування росіян, так само від нього не звучало бажання…
Терапевтичний сад – це публічний простір, спрямований на поліпшення фізичного, психологічного й соціального здоров’я. Взаємодія…
Американська філософиня Донна Гаравей отримає "Золотого лева" за життєві досягнення на Венеційській архітектурній бієнале 2025…
На цій же зустрічі президентка ПА ОБСЄ обмінялася рукостисканням із представником російської делегації Костянтином Косачовим, порушивши цим…
У п'ятницю, 18 квітня, Уряд опублікував текст меморандуму щодо угоди про корисні копали, який напередодні…
Італійська прем'єр-міністр Джорджія Мелоні у четвер, 17 квітня, заявила, що президент США Дональд Трамп прийняв…