Та 1300 ракет.
SCRANTON, PA - APRIL 12: 155mm artillery shells that are ready to be shipped are stored at the Scranton Army Ammunition Plant on April 12, 2023 in Scranton, Pennsylvania. The U.S. Army is rapidly moving to scale up the production of the ammunition built at the plant and being supplied to Ukraine. The company has been run by General Dynamics since 2006. They are contracted to produce 11,000 shells per month but in the last few months they have exceeded that number. (Photo by Hannah Beier/Getty Images)
З початку року в межах ініціативи з надання Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів держави Європейського Союзу вже передали понад одну п’яту частину, а також ракети. Про це на брифінгу за підсумками засідання міністрів оборони держав ЄС у вівторок заявив високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, передає DW.
Боррель нагадав, що схвалений Радою Євросоюзу план передбачає три аспекти: передання артилерійських снарядів із запасів держав ЄС, спільні закупівлі в оборонних компаній та інвестиції в промислові потужності.
Говорячи про надання артилерійських снарядів із запасів ЄС, він зауважив, що дані «насправді набагато кращі, ніж ми мали ще десять днів тому».
«Сьогодні я можу оголосити, що завдяки цьому конкретному напрямку держави-члени ЄС надали 220 тисяч артилерійських боєприпасів різних калібрів. І було надано 1300 ракет», – зазначив він, додавши, що це передання триватиме до 31 травня.
Що стосується спільних закупівель снарядів в оборонної промисловості, то, за словами топ-дипломата ЄС, свій намір взяти участь у проєкті, «фактично підтвердили вісім із 24 країн, які виявили зацікавленість у цій ініціативі».
«Європейське оборонне агентство (EDA) взяло на себе ініціативу в цьому питанні, і є ще два проєкти, один з яких очолює Франція, а інший – Німеччина. Проект EDA отримає 1 мільярд євро на закупівлю боєприпасів», – додав він.
Третій аспект плану – збільшення виробничих потужностей європейської промисловості – наразі перебуває на обговоренні інституцій ЄС.
Як відомо, Європейський Союз надасть Україні боєприпасів на 2 мільярди євро. Країни-члени вже зараз надішлють боєприпаси зі своїх складів на половину цієї суми.
Також ми писали, що оборонна компанія Rheinmetall хоче виробляти до 600 тисяч снарядів на рік для України
Фото: gettyimages
Путін також, імовірно, прагне зменшити ймовірність того, що українські удари вплинуть на святкування дня перемоги.
6 березня пропагандистське агентство БелТА писало, що Росія пропонує побудувати в Білорусі завод з виробництва безпілотних авіаційних…
Поліцейські розслідують обставни загибелі неповнолітніх у Львові.
Вимога російського глави завдає удару зусиллям президента США Дональда Трампа щодо досягнення припинення вогню та…
За словами Лаврова, перемир'я на 30 днів "у цій ситуації розглядається як попередня умова", яка…
Також Кіт Келлог назвав ідею триденного перемир'я між 8 та 11 травня, виказану Володимиром Путіним,…