Categories: Без рубрики

Ботсад Фоміна зібрав майже 50 тисяч гривень пожертвувань для порятунку старезного дубу

Станом на 3-є листопада було зібрано 47 тис. грн., і збір коштів припинили.

Про це йдеться на сайті КНУ імені Тараса Шевченка, якому належить Ботанічний сад імені академіка О. Фоміна.

Попередньо повідомлялось, що для лікування 200-річного дерева потрібно зібрати 38 тисяч гривень. Найвідоміший український арборист Володимир Ветроградський на той момент уже почав обробляти рану та проводити протиаварійні роботи власним коштом.

Володимир Ветроградський виконав усі роботи власним коштом. 29 жовтня в соцмережах з’явилися повідомлення про збір грошей на подальше лікування дерева.

Робота триватиме і, за сподіваннями співробітників, «ця рослина буде рости на території Ботанічного саду ще довго, адже дуби живуть 500 і більше років».

У Ботанічному саду росте колекція дубів, що нараховує 6 видів та декілька форм. Серед них і дуб звичайний (Quercus pedunculata або за сучасною назвою Quercus robur), яких налічується 30 екземплярів. Вік цих рослин 60-100 років і більше. Їхня висота сягає від 16 до 24 м, діаметр стовбура близько 100 см.

Один з найстаріших дубів росте на ділянці Реліктових рослин. Співробітники саду вважають, що цій рослині понад 250 років, і вона росла на цьому місці ще до заснування саду. У списку деревних рослин за 1884 р. наводиться лише назва колекційних дерев, серед них є Quercus pedunculata.

Екземпляр Quercus robur ріс двохстовбурним деревом. Щоб дуб не розчахнувся, у 2000 році один зі стовбурів було видалено. 20 липня 2021 року, внаслідок потужного буревію, відчахнулася скелетна гілка. Співробітниками Ботанічного саду після обстеження пошкодженого дерева було вирішено просити волонтера, арбориста Володимира Ветроградського, який вже декілька разів допомагав у таких ситуаціях, «пролікувати» дерево. Роботу було вирішено провести у два етапи. Фахівцем було зачищено місце залому, оброблено зрізи та стовбурові порожнини. Наприкінці жовтня, для зменшення крони дерева, була проведена санітарна обрізка та обробка зрізів протигнильними препаратами. Наразі роботи ще тривають.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Сибіга закликав після нічної атаки РФ тиснути на Москву, а не на Київ

Глава МЗС України Андрій Сибіга закликав до тиску на Росію для досягнення миру після того,…

2 хв. ago

У Харкові троє хлопців позували з нацистським жестом на меморіалі жертвам Голокосту

У Харкові троє молодих хлопців спровокували антисемітський скандал. Молодики наробили фотографій з нацистським жестом біля…

12 хв. ago

Міноборони України розширило список бригад, з якими добровольці до 25 років можуть підписати контракт

Кількість бригад, до яких можуть приєднатись добровольці віком від 18 до 24 років за новим…

14 хв. ago

Українська мова відновлюється попри лінгвоцид. Мовний омбудсман прокоментував заяви Віткоффа про російськомовні території України

Урядовий уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув заяви спецпредставника президента США на Близькому…

16 хв. ago

Трамп розповів, коли очікує зустрічі з Путіним

Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним після запланованої поїздки…

27 хв. ago

У ніч на 24 квітня росіяни атакували Україну: що наразі відомо про наслідки

У ніч на 24 квітня росіяни масово атакували Україну.

27 хв. ago