Путін скасував акцію "Безсмертний полк", швидше за все, щоб не підкреслювати масштаб своїх втрат у війні в Україні.
Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії у суботу.
Згідно з оглядом, Росія намагається зберегти послідовність основного наративу, який вона використовує для виправдання війни в Україні. Мовляв, що її вторгнення є аналогом радянського досвіду Другої світової війни.
18 квітня 2023 року російські державні ЗМІ оголосили про скасування цьогорічної акції “Безсмертний полк” нібито з міркувань “безпеки”, нагадає британська розвідка.
“Насправді влада, швидше за все, була стурбована тим, що учасники ходи підкреслили б масштаб нещодавніх російських втрат”, – вважають у британському Міноборони.
Це сталося після того, як ватажок “вагнерівців” Євгеній Пригожин публічно поставив під сумнів, чи є в Україні “нацисти”, що суперечить російському виправданню війни.
“Влада продовжує спроби об’єднати російську громадськість навколо поляризаційних міфів про 1940-ві роки”, – констатує британська розвідка.
На додаток 12 квітня 2023 року державне інформаційне агентство “РИА Новости” повідомило про нібито “унікальні” документи з архівів ФСБ, які свідчать про причетність нацистів до вбивства 22 тисяч польських громадян під час Катинського розстрілу 1940 року.
Насправді, відповідальність за це несе попередник ФСБ – НКВС. У 2010 році Державна Дума Росії офіційно засудила Йосипа Сталіна за наказ про вбивства, йдеться у британському зведенні.
Фото: Відкриті джерела
Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…