Велика Британія разом з Канадою в понеділок, 27 січня, запровадила санкції проти Білорусі у відповідь на фейкові вибори президента.
Про це повідомляє пресслужба британського уряду.
У повідомленні йдеться, що країни ввели санкції проти шістьох людей та трьох організацій у відповідь на фальсифікацію президентських виборів у Білорусі, які відбулись 26 січня. Зокрема, під обмеження потрапив голова білоруської Центральної виборчої комісії Ігор Карпенко.
«Світ уже звик до цинічної імітації (білоруським диктатором Олександром — ред.) Лукашенком демократії в Білорусі, в той час, як насправді він жорстоко придушує громадянське суспільство і голоси опозиції, щоб зміцнити свою владу. Велика Британія разом з нашими партнерами продовжуватиме підтримувати народ Білорусі й викривати тих, хто відмовляє йому в його законному праві на свободу й демократію», — заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.
Під санкції також потрапили компанії оборонного сектору РБ. Серед них, зокрема білоруський розробник та виробник безпілотних літальних апаратів КБ “Беспилотные Вертолеты” (UAVHeli).
27 січня Австралія, Канада, ЄС, Нова Зеландія та Велика Британія опублікували спільну заяву стосовно фіктивних виборів президента в Білорусі.
“Жодні вибори не можуть вважатися вільними, справедливими або такими, що відповідають міжнародним стандартам, якщо вони проводяться в атмосфері постійних репресій, що супроводжуються утисками громадянського суспільства, свавільними затриманнями та обмеженнями справжньої політичної участі… Ми будемо далі підтримувати прагнення білоруського народу до вільної, демократичної й незалежної Білорусі”, — сказано в заяві.
Країни також закликали звільнити понад 1250 політичних в’язнів, які залишаються несправедливо утримуваними у білоруських в’язницях.
Раніше Радіо Свобода з посиланням на поінформовані джерела в Брюсселі повідомляло, що представники Угорщини заблокували спільне звернення країн ЄС щодо нелегітимності “виборів” президента в Білорусі.
З 21 до 25 січня в РБ проходило дострокове голосування на виборах президента. 26 січня у країні відбувся основний день “виборів”, які пройшли без спостерігачів ОБСЄ.
Кандидатами в президенти, окрім диктатора Лукашенка, було зареєстровано ще чотирьох людей. Їх називають технічними кандидатами, оскільки в країні не залишилося опозиції та вільних медіа.
Уранці 27 січня ЦВК заявила, що, за попередніми результатами, Лукашенко набрав 86,82% голосів на фіктивних “виборах”.
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…