США розмістять у Японії ракетні системи Typhon, щоб провести спільні військові навчання.
Про це пише видання The Japan Times.
У матеріалі йдеться про те, що міністерка армії США Крістін Вормут відвідала Японію та обговорила з міністром оборони країни Мінору Кіхарою навчання у Японії та залучення нових американських багатосферних оперативних груп (Multi Domain Task Force, MDTF).
Нам було б дуже цікаво побачити, як багатосферна оперативна група діє з Японії. Ми ясно дали зрозуміти японським Силам самооборони, що зацікавлені в цьому. Розгортання буде йти відповідно до темпів японського уряду.
Відомо, що до складу цих оперативних груп входять й американські ракетні комплекси наземного базування середньої дальності Typhon.
Автори матеріалу також нагадали, що раніше подібні озброєння були заборонені російсько-американським Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Цей документ не дозволяв розміщувати всі ракети наземного базування — як звичайні, так і ядерні — з дальністю польоту від 500 до 5500 кілометрів. Однак у 2019 році адміністрація тодішнього президента США Дональда Трампа вийшла з цього договору.
Mid-Range Capability (MRC) Typhon – це система наземного базування, яка має зайняти нішу щодо дальності ураження між армійською високоточною ударною ракетою (ATACMS / PrSM) та перспективним гіперзвуковим комплексом великої дальності.
Система має забезпечити нові вогневі можливості, яких не існувало в армії США з моменту реалізації Договору про ядерні сили середнього класу (INF) у 1987 році.
Система MRC має використовувати наявні типи корабельних ракет: дозвукову крилату ракету Raytheon Tomahawk та надзвукову Raytheon Standard SM-6. Обидві виробляються Raytheon і використовуються військово-морським флотом США.
Раніше також повідомляли, що Сполучені Штати Америки та Японія створюють нову ракету, яка збиватиме гіперзвукову зброю ймовірного супротивника. Загальна вартість спільної розробки ракети перевищить 3 млрд доларів. За словами представника Агентства протиракетної оборони США, обидві країни прагнуть завершити розробку ракети до першої половини 2030-х років. Початок розробки вмотивований тим, що Китай, Північна Корея та Росія вже активно розвивають гіперзвукові ракети.
Фахівці «Київводоканалу» локалізували пошкодження у водопровідному колодязі, що сталося на вул. Шолуденка, 10.
Мирний пікет відбувся під Координаційним штабом в Києві.
Аналіз переглядів вакансій та поданих заявок свідчить, що науковці зі США дедалі частіше шукають роботу…
У Лондоні у середу, 23 квітня, розпочалися переговори щодо України на рівні радників з нацбезпеки.…
У найбільшому місті Туреччини Стамбулі сталося кілька землетрусів — найбільший з магнітудою 6,2 бала. Містяни після…
20 квітня 2025 року загальний час перегляду «Конклаву» на всіх стримінгах у США складав 1,8…