Українським силам вдалося стабілізувати ситуацію на фронті: росіяни продовжують шалено тиснути на позиції наших солдатів, але зміни на карті незначні. Яка ситуація на чотирьох найгарячіших напрямках фронту та що все ж вдалось захопити ворогу — ми розповіли у нашому військовому блозі.
CHASIV YAR, UKRAINE - FEBRUARY 27: Member of the Ukrainian artillery Brigade #42 during a instruction and training session in an unspecified location near Chasiv Yar on February 27, 2024, Ukraine. (Photo by Cristopher Rogel Blanquet/Getty Images)
Ситуація біля Авдіївки певним чином стабілізувалася: тиск росіян не зменшився, однак активно просуватися, як місяць тому, в них уже не виходить. Так, згідно з даними Генерального штабу Збройних Сил України, окупанти здійснили 26 спроб атакувати наші позиції за останню добу.
І хоча кількість наступів загарбників не зменшується, ефективність російських штурмів впала в рази.
Подивимось на лінію Бердичі — Семенівка — Орлівка: це все сіра зона, яку росіянам буде вкрай важко захопити. Ворожі сили впираються у водойми, а форсувати їх технікою росіянам буде вкрай важко. Це «грає на руку» нашим Силам Оборони.
Крім того, наші військові вже встигли збудувати за ними добре укріплені лінії оборони. Фортифікація там підготовлена для довготривалої оборони за всіма вимогами й стандартами.
Ускладнена ситуація у південній частині Авдіївки. Наші військові тримають тут оборону в Первомайському та Невельському. Щодо останнього: нещодавно російські війська заявили, що село перейшло під їхній контроль. Втім, це неправда.
Так, за останні два дні під Невельським в окупантів дійсно було певне просування. Але зайти у селище загарбникам не вдалося.
Переходимо у район Мар’їнки. Інтенсивність атак тут тримається на рівні з авдіївським фронтом: теж 26 атак за добу.
Так, росіяни намагаються захопити Георгіївку, однак, без успіху. Північніше, в Красногорівці, теж без змін. Росіяни заходили туди минулого місяця, однак звідти їх моментально вибила наша 3-тя окрема штурмова бригада. Під селищем Побєда українська армія і далі тримає оборону.
Складна ситуація в Новомихайлівці. Тут росіяни зайшли в село, але лише на півдні та сході, однак, закріпитись там вони не можуть.
Слід зауважити, що пріоритет ворога на цьому напрямку — це траса 0532, яка веде з Мар’їнки до Вугледара. Це пояснює шалений тиск росіян на такі населені пункти як Новомихайлівка та Побєда.
Втім, Бахмутський напрямок для ворога наразі пріоритетніший, ніж Мар’їнський. Тут росіяни продовжують чинити тиск на півдні в напрямку Кліщіївки та Андріївки. Вже тривалий час наші Сили Оборони тримають тут лінію фронту майже без змін.
Найзапекліші бої біля Бахмута точаться у напрямку Часового Яру. Якщо говорити про Іванівське, то останні великі зміни тут були на початку березня, коли ворогу вдалося зайти на околиці міста.
Наразі там тривають важкі бої, Збройні Сили України продовжують контролювати 40% Іванівського. Це невеличке містечко відіграє надважливу роль. Це — вихід на трасу 0504, яка, своєю чергою, підводить їх на південь до Часового Яру.
Також окупанти намагаються наступати на Богданівку, але Сили Оборони їх відкинули ще попередньої доби.
Власне, чому ворогу так потрібен Часів Яр? По-перше, це досить велике місто в цьому регіоні. А по-друге, якщо подивитись на топографічні карти, то воно стоїть на одній суцільній висоті.
Часів Яр відкриє окупантам шлях на інші населені пункти. Наприклад, на Костянтинівку.
Запорізький напрямок. Перш за все, це район Роботине — Вербове. Генеральний штаб повідомляє про 12 атак на цій ділянці. Час від часу росіянам вдається протиснутись у Роботине, але закріпитись там в них жодного разу не вийшло.
Все частіше у мережі з’являються кадри, як росіяни на цьому напрямку намагаються робити комбіновані атаки. Вони пробують наступати колонами бронетехніки із підтримкою танків. А вже наступного дня — провести швидкий штурм і тепер часто застосовують квадроцикли, щоб проскочити нашу артилерію.
Речник ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій заявив, що тут скупчилося близько 50 тисяч росіян. Приходять і нові підрозділи, але це — ротація, яка заміняє знищених або виснажених окупантів. Тому кількість ворожих сил на цьому напрямку суттєво не збільшується.
Приватні японські інвестори – банки та пенсійні фонди – продали закордонні облігації на суму $17,5…
Американський долар упав до найнижчого показника з березня 2022 року: 21 квітня він знизився до…
Кабінет Міністрів вирішив передати цілісний майновий комплекс державного підприємства "Львівське експериментальне підприємство засобів пересування і…
У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.
Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…
Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…