Переселенці повинні повернути державі помилково виплачені соціальні кошти, якщо вони не відповідають встановленим критеріям для отримання допомоги. У разі відмови від добровільного повернення коштів, органи соціального захисту можуть звернутися до суду для їх стягнення.
Українські гроші. Ілюстративне фото: Getty Images
Про це йдеться в матеріалі видання “OBOZ.UA”.
Зазначимо, що з 1 березня 2024 р. держава змінила умови виплат для переселенців.
Тепер, щоб отримати ці виплати, необхідно відповідати певним критеріям. В іншому разі, виплати можуть бути скасовані, а вже отримані кошти доведеться повернути державі.
Згідно з пунктом 7-1 Порядку надання допомоги на тимчасове проживання для внутрішньо переміщених осіб, з 1 грудня 2023 року допомогу не призначають і не виплачують сім’ї, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців до звернення або під час її отримання член сім’ї вчинив:
Якщо такі дії вчинив один із членів сім’ї, то право на отримання виплат втрачають усі члени сім’ї.
Людина повинна протягом 14 календарних днів після виникнення змін, що впливають на право отримання допомоги, повідомити про це орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу місцевого самоврядування або центр надання адміністративних послуг.
Якщо переселенець не повідомив про зміни в майновому стані вчасно і відбулися нарахування, вимоги соцзахисту про повернення виплачених коштів є правомірними. Це передбачено пунктом 29 Порядку.
Таким чином, переселенці зобов’язані повернути помилково виплачені кошти, якщо вони були нараховані без відповідності певним критеріям. Важливо своєчасно повідомляти про зміни у своєму майновому стані, щоб уникнути проблем із соціальними виплатами.
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…