Зазначається, що головною метою Чехії було обійти бюрократію НАТО та Європейського Союзу.
“Офіційні особи не говорять про те, звідки надходять снаряди, але кажуть, що серед постачальників є деякі союзники Росії. На противагу цьому, за словами західних чиновників, аналогічні прохання США і західноєвропейських країн до потенційних постачальників в Африці, Азії та Латинській Америці були відхилені”, — йдеться у матеріалі.
У виданні також зазначили, що Україна потребує до 200 тисяч снарядів різного калібру щомісяця, щоб відбити потенційний новий наступ Росії.
“Чеська ініціатива допоможе Україні стабілізувати фронт і відновити перевагу”, — заявив колишній керівник виконавчого апарату міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге.
Раніше повідомляли, що на додаток до обов’язкової закупівлі 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України в межах ініціативи Чехії, вона знайшла додаткові 200 тисяч снарядів, які можуть закупити учасники ініціативи.
Снаряди для України: що відомо про чеську ініціативу із закупівлі боєприпасів
Нагадаємо, 17 лютого президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Але для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.
Ініціативу підтримали Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада та Франція. Зокрема 6 березня Німеччина виділила тризначну мільйонну суму на закупівлю боєприпасів. А Норвегія надала на боєприпаси понад 150 мільйонів доларів.
Пізніше Чехія закупила снаряди у третіх країн світу. Країна планує поставити їх до України найближчим часом.