Мали приїхати і депутати від коаліційної партії «Глас», але поїздку скасували з міркувань безпеки.
Президент України Володимир Зеленський 17 січня зустрівся з делегацією словацьких парламентарів від найбільшої опозиційної партії «Прогресивна Словаччина» на чолі з Міхалом Шимечкою.
Шимечка супроводжують колеги по партії Іван Корчок, Томаш Валашек, Беата Юрік та Люсія Плавакова.
“Чекав одного лідера Словаччини — приїхав інший. Хороша була зустріч зі словацькими парламентарями. Делегація на чолі з Міхалом Шимечкою. Дуже конкретно й конструктивно поговорили”, — написав український лідер.
Лідер «Прогресивної Словаччини» повідомив, що метою візиту будуть взаємні переговори з українською стороною. «Наша мета чітка — знову відкрити двері, які Роберт Фіцо зачинив своїми агресивними атаками. Словаччина та Україна є близькими партнерами та знають, як допомогти один одному», — наголосив Шимечка.
Напередодні Фіцо записав звернення у фейсбуці і запросив президента України Володимира Зеленського на зустріч поблизу державного кордону на словацькій території.
Презинт України Володимир Зеленський відповів на пропозицію словацького премʼєра Роберта Фіцо про зустріч. Однак той заявив, що розглядає іншу дату.
«Сьогодні п’ятниця, ми мали приїхати. Ось і ми», — відреагував на словесну суперечку між Фіцо та Зеленським Міхал Шимечка.
Крім того, мали приїхати в Україну і депутати від коаліційної партії «Глас» паралельно з візитом словацьких урядовців до Москви. Проте з міркувань безпеки делегація відклала поїздку. Депутати цим візитом хотіли дати сигнал про те, що як і раніше дбають про збереження однозначної прозахідної орієнтації Словаччини.
Згодом на своїй фейсбук-сторінці Шимечка повідомив, що провів зустріч із Володимиром Зеленським.
«Я несу від нього чітке послання для Словаччини. Україна цінує нашу підтримку і зацікавлена в найкращих відносинах і співпраці зокрема, в енергетиці. І вона готова домовлятися. Це саме те, до чого я зараз закликаю Роберта Фіцо», — написав політик.
Шимечка звинуватив Фіцо в тому, що той «замість того, щоб працювати, поїхав до Москви кланятися диктатору і нічого не зробив для народу Словаччини».
“Україна вдячна народу Словаччини за підтримку, і ми готові до відкритого та взаємовигідного діалогу з усіх питань, зокрема енергетичних. Цей діалог має зміцнювати наші народи – Україну та Словаччину, а не Москву. Я радий, що ми можемо знайти порозуміння зі словацькою стороною та дати належні відповіді на питання у сфері енергетичної безпеки й геополітичної визначеності”, — йдеться у повідомленні президента.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.