Вірменія призупинила участь в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).
ASTANA, KAZAKHSTAN - NOVEMBER 8: (RUSSIA OUT) Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan enters the hall during the Session of the Council on Collective Security of Collective Security Treaty Organisation (CSTO, or ODKB) on November 8, 2018 in Astana, Kazakhstan. Leaders of Russia, Kazakhstan, Armenia, Tajikistan and Kyrgystan have gathered in Astana for a one-day summit. (Photo by Mikhail Svetlov/Getty Images)
Про це заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.
Він додав, що питання про збереження російської військової бази у Вірменії «не стоїть на порядку денному».
Відомо, що в цій організації домінує Росія. Завдяки їй країна-агресор може втілювати свою зовнішню політику та нібито відновити свій вплив серед країн, які раніше входили до складу СРСР.
Пашинян заявив, що кілька місяців тому Росія «відкрито закликала вірменське населення повалити владу». За словами прем’єр-міністра ця пропаганда з Москви проти нього не слабшає.
Очільник вірменського уряду додав, що особливо стурбований викраденням у Вірменії російською військовою поліцією громадянина Росії Дмитра Сетракова, який не хотів воювати проти України. Правозахисники назвали це «атакою на правову систему Вірменії, на Вірменію як суверенну державу».
Пашинян наголосив, що Вірменія не терпітиме незаконні дії на своїй території. Він пригрозив наслідками, якщо вимоги Єревана залишаться проігнорованими.
Водночас Пашинян заявив в інтерв’ю, що Азербайджан готується до нової війни, а його президент Ільхам Алієв, мовляв, не хоче укладення мирного договору на основі взаємного визнання територіальної цілісності. Натомість він нібито прагне до захоплення нових територій у Вірменії.
Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан. Цю організацію створили 15 травня 1992 року. Вона розглядається як «головний міждержавний інструмент, покликаний протистояти регіональним викликам і загрозам військово-політичного і військово-стратегічного характеру, включаючи боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин».
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна не була союзником Росії у війні проти України від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Він зазначив, що проєкти військового співробітництва Вірменії не спрямовані проти жодної окремої країни.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.